Kategorije HrvatskaNaslovna

Ivan Petrović s Nove TV prozvala SOA-u zbog uhićenja hrvatskih časnika!

Širi dalje

Urednica Nove TV Ivana Petrović na svojem Facebooku javno prozvala Sigurnosno obavještajnu agenciju (SOA) kao jednog od krivaca krivca što je u Orašju uhićeno deset bivši pripadnika HVO-a među kojime i general Đuro Matuzović, ratni zapovjednik 106. brigadenjegov zamjenik Ivo Oršolić, bivši šef SIPA-e Marko Dominković te Tado Oršolić 



Tado Oršolić je 1992. bio načelnik Policijske stanice Orašje, Dominković je bio komandir te stanice, šef krim. policije bio je Mato Jozić, aktualni ministar pravde u Vladi Federacije BiH.

I ministar Jozić je na popisu osoba koje je MUP RS-a prijavio zbog sumnje za ratne zločine nad srpskim civilima u Orašju, no on nije uhićen u ovoj akciji

Ivana Petrović je napisala:

“Hrvatska je zabrinuta zbog uhićenja u BiH i sinoć se sastala vlada”. Nemojte nam mamiti gorke osmjehe na lice. Jer mi smo zabrinuti zbog čega su se ta uhićenja dogodila, je li SOA to pratila i zašto ljudi nisu povučeni u Hrvatsku. Gospodo, zamislite da neki imaginarij uhiti 10 ljudi među kojima i dva časnika zemlje i vojske članice NATO saveza. Bilo bi perja, a ne zabrinutosti začinjene frazama o nekom fantomskom EU putu međunarodnog protektorata. Washington subito!!!!!

Desetorica uhićenih pripadnika HVO-a imaju i hrvatsko državljanstvo, a Tužiteljstvo BiH ih sumnjiči da su 1992.godine na području Orašja počinili ratne zločine. Većinu po zapovjednoj odgovornosti ili zato što nisu spriječili kršenje ratnog prava.

Je li i koliko Ivana Petrović pogriješila analizirali smo u drugom tekstu na Maxportalu.

M.M. /foto: facebook


Širi dalje
Komentiraj
Podjeli
Objavljeno od

Najnovije

Očekuje se najčudnija utakmica SP-a, obje reperezentacije žele izgubiti

Uoči posljednjeg kola skupine J na Svjetskom prvenstvu, nogomet se ponovno našao u apsurdnoj situaciji…

4 sata prije

Petek: “Bliski suradnik Tomaševića uhvaćen u prevari, ovo je ozbiljna afera”

Bivši zastupnik u Gradskoj skupštini i nekadašnji partner aktualne zagrebačke vlasti Renato Petek ponovno je…

5 sati prije

Šef u Holdingu dao otkaz nakon što je otkriveno da je ‘peglao‘ službenu karticu

Voditelj podružnice Zagrebački digitalni grad, Filip Jurišić dao je otkaz nakon što je kontrolom utvrđena…

5 sati prije