Kategorije Vijesti

Pobuna u ličkom HDZ-u: Milinović s 200 ljudi autobusima dolazi u Zagreb

Širi dalje

Kandidat za predsjednika Županijske organizacije HDZ-a Ličko-senjske županije Darko Milinović potvrdio je večeras da će s oko 200 članova stranke doći u stranačku središnjicu kako bi ih primili čelnici stranke. Tvrdi kako se ne radi ni o kakvoj pobuni.

Milinović je Hini potvrdio da će sutra poslijepodne, zajedno sa četiri do pet autobusa članova stranke iz Like, doći na ranije zatraženi sastanak sa stranačkim čelnicima u središnjicu HDZ-a. Pojasnio je kako su prije pet dana zatražili da ih u središnjici HDZ-a primi predsjednik Andrej Plenković, politički tajnik Lovro Kuščević ili glavni tajnik Gordan Jandroković. “Dolazimo na sastanak u središnjicu HDZ-a da nam se objasne neke stvari. Nije nikakva pobuna”, kazao je Milinović.

Izbori za predsjednika

Povjerenik Gradske organizacije HDZ-a grada Gospića Ivica Radošević danas je u priopćenju medijima izvijestio da se odgađaju izbori za predsjednika i potpredsjednike Gradske organizacije HDZ-a grada Gospića koji su se trebali održati 2. rujna te se odgađaju i izbori za predsjednike i potpredsjednike 11 temeljnih ogranaka HDZ-a s područja grada Gospića koji su zakazani za isti dan.

Također, odgađa se i izborna skupština Gradske organizacije HDZ-a grada Gospića koja je bila sazvana za 4. rujna zbog otkazivanja izborne skupštine Temeljnog ogranka HDZ-a Gospić, a koja prethodi održavanju izborne skupštine Gradske organizacije HDZ-a grada Gospića.

Izbori za Predsjednika Županijske organizacije HDZ-a Ličko-senjske županije bi se trebali održati prema utvrđenom terminu, 9. rujna.

Za predsjednika te županijske organizacije kandidirali su se Darko Milinović, koji je u siječnju ove godine dao ostavku na tu dužnost, te Marijan Kustić, koji je saborski zastupnik i jedan od direktora Hrvatskog nogometnog saveza.

Bivši predsjednik Županijske organizacije HDZ-a Ličko-senjske županije Darko Milinović početkom siječnja ove godine dao je ostavku na tu funkciju zbog nezadovoljstva kadrovskom politikom ministra zaštite okoliša i energetike Tomislava Ćorića. Ćorić je novim ravnateljem NP Plitvička jezera imenovao Tomislava Kovačevića, a ne kandidatkinju Ličko-senjskog HDZ-a Antoniju Dujmović, a Milinović je tada rekao kako u tom slučaju nije presudila struka, nego prijateljstvo izabranog ravnatelja s ministrom Ćorićem.

Predsjedništvo i Nacionalno vijeće 5. siječnja raspustilo je tu organizaciju Ličko-senjskog HDZ-a i za povjerenika Županijske organizacije HDZ-a Ličko-senjske županije izabralo državnog tajnika u Ministarstvu uprave Darka Nekića.

Hina/Foto:pxll


Širi dalje
Komentiraj
Podjeli
Objavljeno od

Najnovije

Zelenski ‘slomio’ Trumpa: Ukrajinci dobili sporazum koji su sanjali. Ovo je 7 točaka

SAD i Ukrajina potpisale su sporazum kojim Washington dobiva pristup dijelu prirodnih resursa ratom razorene…

3 sata prije

Kostanjeviću i Galićima iz afere Hipodrom određen istražni zatvor

Sudac istrage odredio je jednomjesečni pritvor u istrazi malverzacije na zagrebačkom Hipodromu direktoru Ustanove za…

4 sata prije

Tragedija u Srbiji: Djed, sin i unuk utopili se u septičkoj jami. Preminula i peta žrtva

Umrla je i peta žrtva tragedije u srpskoj Topoli. Žena, koja je bila teško ozlijeđena u…

5 sati prije