DINAMO – YOUNG BOYS 1-2 Švicarci preokrenuli nakon sumnjivog penala i prošli u Ligu prvaka – video

•

Dinamo pred punim Maksimirom izgubio od Youg Boysa1:2 te nije izborio Ligu prvaka. Prva utaknica završila je rezultatom 1:1.

Dinamovci su poveli pogotkom Hajrovića u 7. minuti i u ranoj fazi utakmice šokirati Švicarce. Young Boysi  su u drugom poluvremenu za dvije minute postigli dva gola i preokrenuli rezultat.

Švicarci su prošli u Ligu prvaka, Dinamu ostaje utješna Euro liga, ali imaju za čim žaliti.

Dinamo je odigrao odlično prvo poluvrijeme, poveo 1:0 i potpuno kontrolirao utakmicu.

U drugom poluvremenu  Švicarci su se digli i sretno i spretno preokrenuli rezultar.Dva su ključna trenutka utakmice, Prvi je ozljeda Ademija u 31. minuti (zamijenio ga je Šunjić), a drugi prestrogo dosuđeni penal za Young Boyse.90+ KRAJ Young Boysi idu u Ligu prvaka

90+ -Nova prilika za Dinamo, udrac Gavranovića brani švicarski vratar.

90+ – Šansa za Gavranovića, s pet metara je šutirao pokraj gola.

90′ – Sedam minuta sudačke nadoknade

89′ – Još jedna prilika za Švicarce i opet Assale! Opalio je gotovo iz mrtvoga kuta, no Zagorac je bio spreman za taj pokušaj.

84′ – Mijenjaju i Švicarci. Izašao je Fassnacht, a ušao Bertone.

82′ – I posljednju zamjenu radi Bjelica.Izašao je Mislav Oršić, a priliku dobiva Dinamov Poljak Damian Kadzior.

78′ – Prilika za Young Boyse! Assale je opalio po golu, no srećom lopta je otišla kraj vratnice.

77′ – Hoarau je izbio sam pred Zagorca, bio je u zaleđu, ali Dinamov vratar je za svaki slučaj prvi stigao do lopte.74′ – Bjelica sve karte stavlja u napad.Izvadio je Marina Leovca, a ušao je Mario Budimir.72′ – I Olmo je isprobao svoj udarac, ali švicarski vratar to bez poteškoća hvata.71′ – Hajrović s trideset metara iz slobodnjaka pogađa gredu! Koliko nesreće sada za Dinamo…

66′ GOL! Iz jednoga kornera najviši u skoku je francuski napadač Guillaume Hoarau koi glavom pogađa za vodstvo Švicaraca. Dinamu sada trebaju dva gola za prolaz.

64′ GOL! Siguran realizator je Hoarau. Lopta je išla u lijevu stranu, Zagorac u desnu. Sada je sve otvoreno!

63′ – Jedanaesterac za Young Boyse! Assale je prošao Leovca, Dinamov branič ga je povukao u kaznenom prostoru i Nizozemac bez razmišljanja pokazuje na najstrožu kaznu. Nama se čini vrlo nategnuto.

58′ – Assale odmah pokazuje koliko je opasan. Gojak je morao napraviti prekršaj u zoni udarca, no pokušaj Hoaraua iz slobodnjaka s dvadesetak metara Zagorac uspijeva obraniti.

57′ – Nastavlja se gruba igra. Sanogo radi još jedan prekršaj, opet na Hajroviću i opet s leđa, a Björn Kuipers mu napokon pokazuje žuti karton.

55′ – Prva zamjena u momčadi Young Boysa. Sulejmanija su liječnici na nosilima iznijeli sa stadiona, a umjesto srpskoga napadača ulazi opasni Roger Assale.

51′ – Ružan sudar Stojanovića i Sulejmanija. Stojanović je u padu nehotice petom udario Sulejmanija u glavu, a srpski je napadač ostao bez svijesti. Liječnici mu ukazuju pomoć, no čini se da su ga prizvali svijesti i da će sve biti u redu. Stojanović se dugo ispričavao pokazujući time da nije bilo namjere u udaranju.

47′ – Hoarau je zaprijetio vratima Dinama, a Oršić je blokirao taj udarac i zatim povukao kontru! Pretrčao je pola igrališta i dodao Gavranoviću, no napadač Dinama je upropastio šansu Dinama jednim lošim dodavanjem.

46′ – Počelo je drugo poluvrijeme na Maksimiru. Nema promjena u sastavima. Službene brojke kažu da je na stadionu čak 28 137 gledatelja!

45′ – Igrat će se jedna minuta sudačke nadoknade. Kraj prvog poluvremena
42′ – Sulejmani je izveo korner s desne strane, lopta je išla izravno u Zagorca i Dinamov vratar to bez problema hvata.

37′ – Još jedna prilika za Dinamo. Hajrović je izveo slobodnjak s lijeve strane koji je sam iznudio, a loptu je uspio ‘izboksati’ Van Ballmoos. U nastavku akcije Leovac radi grub prekršaj na Sowu u situaciji kada je Švicarac prijetio povući kontru. Dobio je žuti karton iako je Sanogo prije toga barem dvaput zaslužio istu opomenu.

36′ – Hajrović je izveo korner s lijeve strane, ali obrana Young Boysa uspijeva izbaciti loptu izvan šesnaesterca.

32′ – Kakva šansa za Dinamo! Gavranović je izbacio čak četvoricu igrača i sjajno ‘podvalio’ Oršiću koji puca po golu s desetak metara iskosa, no njegov udarac blokira Mbabu.

31′ – Problemi za Bjelicu. Kapetan Arijan Ademi, koji je i prije utakmice bio upitan zbog ozljede, ne može nastaviti susret. Izašao je iz igre, a Bjelica uvodi Ivana Šunjića.

27′ – Sada je sjajno Gojak prošao dvojicu-trojicu igrača Young Boysa i zaslužio ovacije maksimirske publike.

25′ – Opet Sanogo u prvome planu. Ovog je puta isprobao svoj udarac s dvadesetak metara, ali su Dinamovi braniči uspjeli blokirati taj pokušaj.

23′ – Kakva prilika za Dinamo! Oršić se našao sam pred Von Ballmoosom, švicarski vratar je uspio uhvatiti loptu, ali ionako je bilo suđeno zaleđe.

22′ – Još jedan grub prekršaj Sanoga! Ovaj put na Ademiju, i to s leđa, ali ni ovaj put nizozemski sudac nije odlučio potegnuti žuti karton.

19′ – Benito i Sulejmani su zakuhali situaciju po lijevoj strani, Sulejmani je ubacio, a Hoarau glavom gađa visoko preko grede.

14′ – Prilika za Dinamo. Hajrović je prošao po desnoj strani i s loptom ušao u šesnaesterac, no Sanogo je uspio zagraditi loptu i izgurati dinamovca izvan igrališta.

12′ – Grub prekršaj Sanoga na Gavranoviću! Startao je na Dinamovog igrača iako je bilo očigledno da ne može stići na loptu, no nizozemski sudac odlučio ga je samo usmeno opomenuti.

7′ GOOOL! Gojak je pronašao Olma u šesnaestercu koji dodaje Hajroviću, a sjajni Bosanac pogađa lijevom nogom u suprotni kut za veliko vodstvo Dinama 1:0!

6′ – Prilika za Švicarce. Zaprijetili su iz slobodnjaka, ali Zagorac sigurno hvata tu loptu.

4′ – Prijete Young Boysi, no zasad se Dinamovi braniči uspješno nose s napadačima švicarske momčadi. Krenuli su Young Boysi furiozno kao u Bernu.

1′ – Počela je utakmica na Maksimiru. Tribinama odzvanja “Dinamo Zagreb!!!”. Švicarci kreću prvi s centra.

DINAMO: Zagorac – Leovac, Dilaver, Théophile-Catherine, Stojanović – Ademi – Oršić, Gojak, Olmo, Hajrović – Gavranović

YOUNG BOYS: Von Ballmoos – Benito, Wüthrich, Von Bergen, Mbabu – Sulejmani, Sow, Sanogo, Fassnacht – Ngamaleu, Hoarau