Kategorije Vijesti

U Hrvatskoj je trenutno više od 900 tisuća turista, gdje ih je najviše i odakle dolaze

Širi dalje

Prema prvim podacima sustava eVisitor, u Hrvatskoj je trenutno više od 900.000 turista. Najviše ih je u Istri, na Kvarneru te u Splitsko-dalmatinskoj i Zadarskoj županiji.



Gledajući po destinacijama, najviše je gostiju u Rovinju, na Viru, u Poreču, Medulinu, Umagu i Malom Lošinju. Najviše dolaze iz Njemačke, Slovenije, Poljske, Austrije i Češke, javlja HRT.

Proteklog je vikenda ostvareno 448.000 dolazaka i 2.7 milijuna noćenja, što je u odnosu na isti vikend prošle godine rast od 20 posto. U odnosu na isti vikend rekordne, 2019. riječ je o 24% manje dolazaka i 18% manje noćenja.

Tijekom vikenda zabilježene su gotovo 843 tisuće vozila i naplaćeno je 46 i pol milijuna kuna cestarine. U odnosu na isti vikend lani promet vozila veći je za 39 posto, a iznos naplaćene cestarine za 41 posto.

Usporedi li se to s istim vikendom rekordne 2019., promet vozila bio je manji za 3%, dok je iznos naplaćene cestarine manji za 8 posto.

Foto:Ilustracija


Širi dalje
Komentiraj
Podjeli
Objavljeno od

Najnovije

Hrga nikad oštrija: ‘Kakva srpska kultura dok pokapamo mrtve. Ne pravimo se glupi’

Skupina navijača Torcide održala je danas prosvjed na splitskoj Rivi, nakon što je uhićeno devet…

23 minute prije

Prosvjed Torcide: “Imamo zahtjev za Turudića, Pupovca i sve goste iz Srbije”

Zbog uhićenja devet osoba, nakon što je prekinut program Srpskog kulturnog društva Prosvjeta, Torcida je…

3 sata prije

Heroj Vukovara u zatvoru u Splitu. Zbog čega? Torcida traži hitno puštanje

Jedan od uhićenih u Splitu nakon što je prekinut program na Danima srpske kulture u…

4 sata prije