Kategorije Vijesti

U Zagrebu u četvrtak 580 novih slučajeva

Širi dalje

Ravnatelj Nastavnog zavoda za javno zdravstvo “Dr. Andrija Štampar” Zvonimir Šostar potvrdio je u petak za Hinu da je u posljednja 24 sata u Zagrebu zabilježeno 580 slučajeva zaraze koronavirusom.



“To je naša epidemiološka brojka, to su svi oni koji imaju prebivalište ili privremeno ili trajno boravište u Zagrebu, brojke s Nacionalnog stožera Civilne zaštite vjerojatno će za Zagreb biti manje, jer oni broje samo one koji imaju prebivalište u Gradu Zagrebu”, rekao je Šostar.

Detaljnije o epidemiološkoj situaciji u Zagrebu izvijestit će zagrebački Stožer civilne zaštite na redovitoj konferenciji za novinare.

Capak je sinoć u Otvorenom kazao kako bi ukupna brojka danas mogla biti veća nego jučer. Iz zagrebačkog stožera pak popodne su kazali kako već dotad imaju 450 pozitivnih.

Jučer je objavljeno kako imamo 1563 nova slučaja zaraze koronavirusom, a umrlo je 13 osoba. Nacionalni stožer civilne zaštite nove će podatke objaviti danas oko 10 sati.

Jučerašnji broj je najveći broj novozaraženih, ali i umrlih u jednom danu od početka epidemije. Stožer je izvijestio kako je trenutan broj aktivnih slučajeva u Hrvatskoj 7380.

Među oboljelima, 661 pacijent nalazi se na bolničkom liječenju, a na respiratoru je 46 pacijenata. Od 25. veljače, kada je zabilježen prvi slučaj zaraze u Hrvatskoj, zabilježeno je 29.850 osoba zaraženih koronavirusom, od kojih je 406 preminulo. Ukupno su se oporavile 22.064 osobe, od toga 629 u zadnja 24 sata.

U samoizolaciji je s jučerašnjim danom bilo 25.620 osoba, ukupno je testirana 418.821 osoba, od toga 6874 u posljednja 24 sata.

R.I: /Foto: N1

 


Širi dalje
Komentiraj
Podjeli
Objavljeno od

Najnovije

Otkriveno tko je prekinuo koncert na proslavi HV-a. Amerikanac je

Na koncertu kod zagrebačkih fontana dogodio se incident kada se nepoznati muškarac iznenada popeo na…

10 sati prije

Julienne Bušić: Žena koja je slijedila muža i nadvisila ga vlastitim djelom

Julienne Eden Bušić nije bila rođena Hrvatica, ali je za Hrvatsku živjela, borila se i…

15 sati prije

FOTO Gdje je završio auto nakon nesreće. Vozačica je sama izašla iz vozila

U naselju Uljanik kod Garešnice dogodila se prometna nesreća u kojoj je vozač automobilom sletio…

15 sati prije