Kategorije Magazin

Musk najavio mjesečnu pretplatu od 8 dolara za korištenje Twittera

Širi dalje

Elon Musk, novi vlasnik Twittera, objavio je u utorak da uskoro planira uvesti mjesečnu pretplatu od 8 američkih dolara za korisnike koji žele potvrditi autentičnost svojeg profila i biti manje izloženi reklamama.



Twitter od prošle godine nudi pretplatu na usluge koje se plaćaju, no Musk želi uvesti novu ponudu, skuplju i namijenjenu većem broju korisnika, što će diversificirati izvore prihoda te platforme.

Musk, koji je u četvrtak kupio Twitter, objavio je da će naplaćivati mjesečnu pretplatu od 8 dolara onima koji žele plavu kvačicu pored svojeg imena koja će potvrđivati da je profil autentičan.

Sada tu mogućnost mogu koristiti samo neki profili poput vlada, poduzeća, medija, političara, sportaša i sl.

Pretplatnici će imati i druge pogodnosti: njihovi tvitovi bit će prioritetni, moći će objavljivati dulje video i audio snimke i bit će izloženi dva puta manje reklama. Cijena pretplate ovisit će o zemlji.

Musk tvrdi da mu profit nije na prvom mjestu i da kupnjom Twittera želi “pomoći čovječanstvu”.

No Twitter 90 posto prihoda ostvaruje od reklama i nikada nije bio profitabilan poput Facebooka, Instagrama i Googlea.

Hina/Foto: Ilustracija


Širi dalje
Komentiraj
Podjeli
Objavljeno od

Najnovije

Dalić otkrio zbog čega je bio ljut na utakmici protiv Paname

Hrvatska je pobjedom 1:0 protiv Paname napravila velik korak prema nokaut-fazi Svjetskog prvenstva te je…

4 minute prije

Dalić nakon pobjede protiv Paname: Ovo nam je trebalo da se dignemo

Hrvatsla nogometna reprezentacija pobijedila je Panamu s 1:0 u utakmici drugog kola skupine L Svjetskog…

6 sati prije

Luka Modrić nakon Paname: Igrali smo u grču i to se osjetilo

Hrvatska nogometna reprezentacija je u ključnoj utakmici drugog kola Svjetskog prvenstva teškom mukom pobijedila Panamu…

6 sati prije