Kategorije Novac

Poslovni genij iz Koprivnice: Tvrtka ima jednog zaposlenog i prihod 175 mil. kuna

Širi dalje

Koprivnička tvrtka sa samo jednim zaposlenim ostvarila je lani najbolje rezultate ikad i probila se među tisuću najvećih kompanija u Hrvatskoj.



Riječ je o tvrtki Star chemicals u vlasništvu Miroslava Orobera koja se bavi kupoprodajom kemikalija, odnosno sredstava za zaštitu bilja. Lani su imali 23,3 milijuna eura prihoda (175 milijuna kuna) što je 127 posto više nego godinu ranije.

Ostvarena je i rekordna dobit od 2,4 milijuna eura (18 mil. kn) što je čak 917 posto više nego pretprošle godine. U firmi je zaposlen samo Orober koji si isplaćuje neto plaću od 694 eura.

U čemu je tajna uspjeha Oroberove tvrtke?

Stvar je naizgled vrlo jednostavna: Star chemicals kupuje sredstva za zaštitu bilja u zemljama istočne Europe te potom baš sve plasira na tržište Njemačke. Na razlici u cijeni (minus manipulativni troškovi) zaradio je čistih 18 milijuna kuna!

Orober je dugo u biznisu s kemikalijama i ima jako dobre poslovne veze s proizvođačima diljem istočne Europe. Nekad mu je ključno izvozno tržište bila Italija, danas je to isključivo Njemačka. Inflacija je pak lani učinila svoje pa su i prihodi osjetno veći nego ranije.

D.M. /Foto: Ilustracija


Širi dalje
Komentiraj
Podjeli
Objavljeno od

Najnovije

Otac hrvatskog junaka iz Danske bio je pripadnik elitne postrojbe HV-a

Hrvatska je na Europskom prvenstvu u rukometu osvojila brončanu medalju, a jedan od junaka bio…

42 minute prije

DP: Zagreb ne može biti država u državi niti mala Jugoslavija!

Zamjenik predsjednika Domovinskog pokreta i saborski zastupnik Stipo Mlinarić te zastupnik Predrag Mišić danas su…

2 sata prije

HDZ: Jedna Thompsonova pjesme bila je samo izlika da se zabrani proslava

"Na dočeku se nije ni trebala izvoditi pjesma koju su ljevičarski gradonačelnik, njegovi Možemosi i…

3 sata prije