Donna Vekić u suzama nakon čudesnog preokreta: Ne vjerujem da sam pobijedila!

•
  •
  •
  •

Donna Vekić je ubila je 0-1 u setovima i 2-5 u drugom i napravila čudo. Nakon čudesnog preokreta dala je izjavu na terenu i svima izmamila emocije.

Osječanka cijeli meč doživljava vrlo emotivno, a sve je kulminiralo u intervjuu nakon meča.Zaplakala je Donna Vekić nakon pobjede u 2. kolu Wimbledona protiv bivša osvajačica US Opena Sloane Stephens (WTA – 39.) s 4-6, 7-5, 6-4 i preokreta kakav se ne pamti. Gubila je 0-1 u setovima i 2-5 u drugom i napravila čudo.

Emocije nije uspjela primiriti ni prilikom davanja izjave na terenu nakon susreta. Suze su same tekle:

“Svojoj sam ekipi govorila da je Sloane jedna od najboljih tenisačica na svijetu. Pokazala je to u ovom meču. Ne mogu vjerovati da sam pobijedila”, rekla je kroz suze Vekić i nastavila:

“Početkom drugog seta rekla sam sama sebi: Pokušaj uživati. Iako sam izgubila najbolji poen meča na početku trećeg seta, vaša me je podrška digla”, poručila je gledateljima te doživjela burne ovacije.

Dirljive trenutke pogledajte OVDJE.

Donna je dobro ušla u meč, povela 3-1 i imala kontrolu nad zbivanjima na terenu. Činilo se da će se ponoviti 2018., kad je Osječanka na wimbledonskoj travi svladala Stephens sa 6-1, 6-3.

No, idila u igri najbolje hrvatske tenisačice nije dugo trajala. Nakon što je osvojila tri od početna četiri gema, Vekić je od sljedećih devet osvojila samo jedan, dopustivši 30-godišnjoj američkoj tenisačici da osvoji prvi set i povede 3-0 u drugom.

Stephens je stečenu prednost držala sve do 5-2 u drugom setu. Nakon samo 73 minute igre, Donna Vekić je još jednom bila na izlaznim vratima All England Cluba. No, iako je u prvom setu imala problema sa servisom i prevelikim brojem pogrešaka, nije izgubila vjeru u preokret.

U osmom i devetom gemu Stephens je stigla na dva poena od pobjede, ali do meč-lopte nije došla. Vekić je vratila ‘break’ zaostatka, u 11. gemu je još jednom slomila servis suparnice, a onda iskoristila treću set-loptu u 12. gemu te nakon 97 minuta borbe odvela dvoboj u odlučujuću dionicu.

Početak trećeg seta donio je novu prednost 21. tenisačici svijeta. Donna je u prvom gemu propustila četiri prilike za ‘break’, 15-40 i još dvije prednosti, a onda je od 0-40 u drugom gemu nanizala pet poena za izjednačenje na 1-1. Osječanka je to ponovila u sljedećem gemu, u kojem je Stephens imala 40-0, te tako došla do ‘breaka’. Mogla je nastaviti niz i u petom gemu, ali je propustila tri ‘break-lopte’ za vodstvo 4-1.

Stephens je čekala svoju priliku za povratak u meč, ali ona nije dolazila. Kad je servirala za plasman u treće kolo, Vekić je zabila tri od svoja četiri asa u meču, a na meč-loptu je izgradila poen do neobranjivog forhenda kojim je dovršila posao.

Iako joj je trava jedna od najboljih podloga, Donna je ovom pobjedom tek drugi put u All England Clubu otišla dalje od drugog kola. Četiri puta je završavala put u prvom nastupu, a još triput gubila mečeve u drugom kolu. Samo je 2018. stigla do osmine finala. I tada je u drugom kolu svladala Sloane Stephens, što može biti dobar znak.

D.M: /Foot: Screenshot