Kategorije Sport

Svjetska je zvijezda, zaradio je milijune, a vozi Pola starog 12 godina: ‘Platio ga je 1200 eura’

Širi dalje

Iako mnogi sportaši zarađuju velike svote novca i brzo postaju milijunaši, postoje i oni koji nastoje ostati skromni. To je slučaj s britanskim tenisačem Jackom Draperom.



Unatoč uspjehu Draper se čini odlučio ostati prizeman. Nedavne fotografije objavljene u Daily Mailu prikazuju ga kako vozi stari VW Polo, što je mnoge iznenadilo.

Fotografije su snimljene u lipnju, a prikazuju Drapera kako puni rezervoar svog 12 godina starog automobila, koji vrijedi samo oko 1.000 funti, na benzinskoj postaji u Ashteadu, blizu mjesta gdje je odrastao.

Odrastao je kao sin Rogera Drapera, bivšeg glavnog izvršnog direktora Sport England i Lawn Tennis Associationa, a teniski klub All England nalazi se samo 19 kilometara dalje.

U prvom kolu Wimbledona, Draper se suočio s Argentincem Sebastianom Baeza, 38. igračem svijeta, koji je predao meč nakon što je Draper osvojio prva dva seta sa 6:2 i vodio u trećem s 2:1.

U drugom kolu naletio je na Marina Čilića i izgubio 3:1.

U proteklih 12 mjeseci, Draper je doživio značajan napredak, počevši sezonu na travnatim terenima kao 40. igrač svijeta.

Na US Openu u rujnu prošle godine stigao je do svog prvog polufinala Grand Slama, a u ožujku je osvojio svoj prvi Masters 1000 naslov u Indian Wellsu.

Ove godine, nakon polufinala na Queen’su, Draper je trenutno četvrti na svjetskoj rang-listi i već je zaradio oko 6 milijuna eura u karijeri.

Foto: epa


Širi dalje
Komentiraj
Podjeli
Objavljeno od

Najnovije

Maja Sever ogorčena: “Sramotno je kome je HRT dao nagradu”

HRT-ova novinarka i predsjednica Sindikata novinara Hrvatske, Maja Sever, burno je reagirala na odluku Hrvatske…

30 minuta prije

Prosječna plaća u RH premašila 1.600 eura, evo gdje se zarađuje i više od 3.000

U Hrvatskoj je prosječna mjesečna neto plaća, s uračunatim dodacima, u prvom ovogodišnjem kvartalu iznosila 1.609…

3 sata prije

Četiri zlatne medalje bučinom ulju iz Varaždina na Monde Selection u Bruxellesu

Nove četiri zlatne medalje za svoje vrhunsko Varaždinsko bučino ulje osvojili su proizvođači iz Varaždinske…

13 sati prije