Kategorije Vijesti

Miroslav Škoro prelomio, kandidirat će se za gradonačelnika Zagreba

Širi dalje

“Trudit ćemo se sve napraviti za dobrobit Zagreba koji je ranjen grad”, rekao je Miroslav Škoro.



Miroslav Škoro, predsjednik Domovinskog pokreta i potpredsjednik Hrvatskog sabora, kako neslužbeno doznaje Jutarnji list, kandidirat će se na lokalnim izborima za gradonačelnika Zagreba.

Škori se, nakon smrti gradonačelnika Milana Bandića, neočekivano pružila prilika da privuče taj dio biračkog tijela, pa su u njegovoj stranci procijenili da bi upravo on bio najbolji njihov kandidat. Za Bandića je na prošlim lokalnim izborima glasalo 100.000 ljudi, pa sada kreće lov na te birače.

Sam Škoro zadnjih dana nije bio određen o mogućoj kandidaturi, ali nije je ni odbacivao već je cijelo vrijeme zapravo podgrijavao tu priču, a nakon Bandićeve smrti postalo je jasno da ozbiljno o tome razmišlja. I sami članovi Domovinskog pokreta isticali su kako ga vide u toj ulozi.

Škoro je u srijedu bio i na Bandićevu sprovodu gdje je rekao da će vrlo brzo, kao što je obećao, izaći s kandidatkinjom ili kandidatom koji će predstavljati Domovinski pokret.

“Trudit ćemo se sve napraviti za dobrobit Zagreba koji je ranjen grad”, rekao je Škoro za Jutarnji list.

Jasno je da Škoro i njegovi suradnici, osim pobjede na izborima, žele osvojiti i što više skupštinskih mandata kako bi bili faktor u formiranju većine, ako čelnik Domovinskog pokreta ne uspije pobijediti u Zagrebu.

Ovaj Škorin potez je i svojevrsni rizik jer neće dobro odjeknuti u javnosti ukoliko ponovno izgubi.

Naime, Škoro je već dva puta, dok je bio u HDZ-u, pokušao osvojiti Osijek. Oba puta pobijedio ga je  Anto Đapić, drugi put uvjerljivo devet prema pet u mandatima, nakon što je HDZ srušio gradsku vlast pa su išli na  nove izbore.

Škoro na predsjedničkim izborima nije uspio ući ni u drugi krug, a unatoč velikom broju osvojenih mandata na parlamentarnim izborima nije sudjelovao u vlasti.

M. Marković/Foto: pxll


Širi dalje
Komentiraj
Podjeli
Objavljeno od

Najnovije

Nikola Vlašić: Molimo svi skupa. Bog nam je jako bitan u životu

Hrvatska  nogometna reprezentacija pobijedila je Ganu 2:1 u utakmici trećeg kola skupine L Svjetskog prvenstva. Izabranici…

2 sata prije

Dalić: Ovo je prava Hrvatska. Malo sam bucao prve dvije utakmice

Hrvatska  nogometna reprezentacija pobijedila je Ganu 2:1 u utakmici trećeg kola skupine L Svjetskog prvenstva. Izabranici…

2 sata prije

Hrvatska u ludoj utakmici pobijedila Ganu 2:1 i prošla u drugi krug SP-a

Hrvatska nogometna reprezentacija svladala je Ganu u Philadelphiji s 2-1 (1-0) u posljednjem, trećem kolu…

2 sata prije