Kategorije Vijesti

Potvrđen prvi slučaj korone u Dalmaciji, zaražena mlađa žena

Širi dalje

Stožer  civilne zaštite Zadarske županije potvrdio je danas da je od koronavirusa oboljela prva osoba na području Zadarske županije. Radi se o mlađoj ženskoj osobi koja se s još jednom suputnicom vratila iz Dubaija.



Oboljela djevojka je bila savjesna pa je s članovima svoje obitelji bila u samoizolaciji, a imala je blage simptome oboljenja i temperaturu od 37,2.

To je prvi potvrđeni slučaj zaraze koronavirusom u Dalmaciji.

“Molimo građane da se drže preporuke struke”, upozorio je Stožer na konferenciji za medije. Pozvali su sve koji su bili u kontaktu sa zaraženom osobom da se jave epidemiolozima.

“Osoba nije došla iz zemlje u kojoj vlada epidemija. Došla je preko Afrike iz Dubaija. Jako se savjesno ponašala, nije imala jake simptome, blaga grlobolja i blaga temperatura. Jako je važno znati da se ta osoba jako savjesno ponašala, putovala je s još jednom osobom i odmah je otišla u samoizolaciju. Imala je jako blage simptome, ali je instiktivno posumnjala i dobro da je posumnjala”, rečeno je na konferenciji za medije.

Ravnatelj zadarske bolnice kazao je kako se radi o mlađoj osobi.

“Nalazi se u bolnici i ima blaže simptome. Važno je da se bolnica u potpunosti pripremila za ovakvu situaciju, zatvoreni su svi sporedni ulazi, a na glavnom je postavljen šator s djelatnicima koji će sve pacijente uputiti što i kako dalje”, kazao je.

U Hrvatskoj je danas potvrđeno 12 novih pozitivnih bolesnika na koronavirus te ih je sada ukupno 81, izvijestio je ministar zdravstva Vili Beroš na konferenciji Nacionalnog stožera Civilne zaštite.

Ravnatelj HZJZ-a Krunoslav Capak je izvijestio da je oboljelo ukupno osam liječnika.

“Naše pripreme za treću fazu su adekvatne. Jutros sam se čuo s ravnateljima bolnica u Splitu, Osijeku i Rijeci. Svi su ono što smo im naložili shvatili ozbiljno”, rekao je ministar.

Istaknuo je da epidemiološka situacija u Europi nije dobra jer zemlje bilježe porast oboljelih i umrlih. Za Hrvatsku je bitno, ističe Beroš, da je svih 24 testiranja na istoku zemlje negativno, što znači da epidemiološka struka odradila sjajan posao. Napravljeno je 1205 testiranja.

R.I. Foto:Ilustracija

 


Širi dalje
Komentiraj
Podjeli
Objavljeno od

Najnovije

Veliko priznanje za Osijek: Ivan Radić proglašen “Europskim najgradonačelnikom”

Osječki gradonačelnik Ivan Radić primio je prestižnu titulu „Europski najgradonačelnik“, priznanje koje Direkcija za izbor…

5 sati prije

Anketa za lipanj: HDZ i SDP u blagom padu, DP stabilan, dobar posao Mosta

Redovito mjesečno istraživanje Crobarometar, koje ekskluzivno objavljuje Dnevnik Nove TV, a provodi agencija Ipsos, prezentirala…

7 sati prije

“Ti to meni prijetiš?” Izetbegović i Dodik se vrijeđali preko telefona, objavljena snimka

Bakir Izetbegović i Milorad Dodik, čelnici dviju najvećih stranaka u BiH koje okupljaju Bošnjake i…

11 sati prije