Kategorije Vijesti

Predsjednica zbog krize odgodila sva putovanja, neviđen medijski pritisak da se Karamarko povuče

Širi dalje

RANO jutros sastali su se predsjednica RH Kolinda Grabar-Kitarović i premijer Tihomir Orešković i razgovarali o aktualnim zbivanjima i krizi vlasti u RH. U prijepodnevnim satima Predsjednica se sastala i s predsjednikom Sabora Željom Reinerom. 



Tema njihovog razgovora bila je stanje u državi i želja Predsjednice da bude informirana o sve u što se događa.

Predsjednica se tako uključila u izravno praćenje političke krize u Hrvatskoj i nastavlja intenzivno pratiti razvoj političke situacije u zemlji. Bude li potrebno, osobno će se obratiti javnosti sljedećih dana.

Zbog situacije u zemlji predsjednica je odgodila sva svoja planirana putovanja u ovom tjednu, pa tako neće 8. i 9. boraviti u Litvi.

Istodobno traje koordinirani medijski napad na Karamarka kojega se želi proglasiti jedim uzročnikom krize i stvoriti dojam da bi svojim povlačenjem s mjesta prvog  potpredsjednika Vlade kriza bila riješna.

Danas je trebala biti održana sjednica Gospodarsko-socijalnog vijeća (GSV), no otkazana je zbog nedostatka kvoruma, budući da na sjednicu nije došao dovoljan broj ministara iz Vlade.

M.Marković/foto: Uredpredsjednice


Širi dalje
Komentiraj

Najnovije

Veliko priznanje za Osijek: Ivan Radić proglašen “Europskim najgradonačelnikom”

Osječki gradonačelnik Ivan Radić primio je prestižnu titulu „Europski najgradonačelnik“, priznanje koje Direkcija za izbor…

4 sata prije

Anketa za lipanj: HDZ i SDP u blagom padu, DP stabilan, dobar posao Mosta

Redovito mjesečno istraživanje Crobarometar, koje ekskluzivno objavljuje Dnevnik Nove TV, a provodi agencija Ipsos, prezentirala…

6 sati prije

“Ti to meni prijetiš?” Izetbegović i Dodik se vrijeđali preko telefona, objavljena snimka

Bakir Izetbegović i Milorad Dodik, čelnici dviju najvećih stranaka u BiH koje okupljaju Bošnjake i…

10 sati prije