Sporovi Fantasyland protiv HPB-a, HFP-a, CERP-a i RH sele se s Trgovačkog suda u Zagrebu

6 svibnja, 2024 maxportal
Širi dalje
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Trgovački sud u Zagrebu donio je odluku kojom se predmeti u sporovima grupacije Fantasyland protiv HPBa, HFP-a, AUDIO, CERP-a i Republike Hrvatske prenose na drugi nadležni sud. Na koji sud će biti izmješteni odlučit će se naknadno.



Grupacija Fantasyland već više od 10 godina vodi sudske sporove radi naknade štete protiv Hrvatske poštanske banke d.d., Hrvatskog fonda za privatizaciju, Agencije za upravljanje državnom imovinom, Centra za restrukturiranje i prodaju kao pravnog slijednika HFP-a i AUDIO te Republike Hrvatske.

Predmetom tih sporova su brojna nezakonita postupanja HFP-a koji je 2010.g., a što je i više nego zanimljivo kao tadašnji 99%-tni vlasnik HPB-a, pokrenuo sudske postupke pred Općinskim sudom u Samoboru protiv grupacije Fantasyland stavljajući privremene mjere i zabilježbe na nekretninama vodenog i zabavnog parka te hotelskog kompleksa Šmidhen onemogućujući time ishođenje pravomoćne projektne dokumentacije i realizaciju projekta Fantasyland Šmidhen. U konačnici, svi ti sudski postupci su nakon višegodišnjeg trajanja pravomoćno okončani u korist grupacije Fantasyland.

Istodobno Hrvatska poštanska banka ( a koja se tada u tom istom razdoblju 2009.g.-2012.g. nalazila u vlasništvu HFP-a) je zaključivala sa grupacijom Fantasyland sporazume, ugovore i nagodbe po kojima je HPB zaprimao milijune kuna, a nakon čega je HPB pod vodstvom Čede Maletića odbijao postupati po tim sporazumima, ugovorima i nagodbama kao da isti nikada nisu sklopljeni, itd. 

U tom istom razdoblju 2009/2010 godine HFP je kao 99%-tni vlasnik  HPB-a i ugovorna strana iz ugovora o pravu građenja ( a koji ugovor je između HFP-a i Fantazije zaključen 2007.g. uz suglasnost Vlade RH i Državnog odvjetništva) podnio i više kaznenih prijava protiv Slavena Čolaka i grupacije Fantasyland te njihovih odgovornih osoba.

U tim prijavama HFP i njegov tadašnji predsjednik Vedran Duvnjak su navodili da Fantazija projekt d.o.o. nije vlasnik nekretnina na zemljištu Šmidhen upisanom u zk.ul. 4268 k.o. Samobor već da je vlasnik HFP; da je izvršeno nezakonito fiktivno povećanje temeljnog kapitala društva Fantazija projekt d.o.o. dana 20. kolovoza 2007. godine; da je izvršeno nezakonito povećanje temeljnog kapitala društva Fantazija projekt d.o.o. od dana 18. siječnja 2008. godine unosom stvari, odnosno 26/100 suvlasničkog dijela zemljišta i u cijelosti građevinskih objekata TRC Šmidhen izgrađenih na zemljištu Šmidhen iz zk.ul. 4268 k.o. Samobor, da je nezakonito sklopljen ugovor o pravu građenja koji je između HFP-a i Fantazije zaključen 2007.g. uz suglasnost Vlade RH i Državnog odvjetništva, itd. U konačnici, tek nakon više od 8 godina trajanja istrage i kriminalističkog istraživanja nad Slavenom Čolakom i grupacijom Fantasyland, sve te prijave HFP-a odbačene su u cijelosti kao neosnovane. 

Vrijednost svih sporova koji se vode pred Općinskim sudom u Zagrebu i Trgovačkim sudom u Zagrebu premašuje iznos od 1,6 milijardi EUR-a za proteklo razdoblje od 15 godina u kojem je onemogućena realizacija projekta Fantasyland.

Kako su mediji već i ranije izvijestili, 2019-te godine je grupacija Fantasyland na prijedlog tadašnjeg ministra u Ministarstvu državne imovine i predsjednika Upravnog vijeća CERP-a Gorana Marića dostavila prijedlog nagodbe po tužbenim zahtjevima protiv HFP-a, AUDIO, CERP-a kao pravnog slijednika HFP-a i AUDIO te Republike Hrvatske.

No do sklapanja nagodbe nije došlo što je rezultiralo i novim tužbama zbog nezakonitog postupanja HFP-a i njegovih pravnih slijednika (AUDIO i CERP) po čijim je lažnim prijavama Državno odvjetništvo protivno zakonu više od 8 godina vodilo istragu i kriminalističko istraživanje nad Slavenom Čolakom i društvima Fantazija projekt d.o.o. i dr. te njihovim odgovornim osobama, zbog nezakonitog postupanja CERP-a i svih nadležnih i CERP-u nadređenih tijela i institucija (DUUDI, Ministarstvo državne imovine, Vlade RH,…) koji su se bez ikakve zakonske i pravne osnove tijekom razdoblja listopad 2013.g. – 2021.g. pisanim putem proglasili nenadležnim za postupanje po ugovoru o pravu građenja i rješavanju formalno-pravnih pitanja neophodnih za realizaciju projekta. itd.

No, to nije sve. Istovremeno tijekom 2009/2010 godine, dakle za vrijeme uprave HPB-a pod vodstvom Čede Maletića te u vrijeme kada je na čelnom mjestu HFP-a bio predsjednik HFP-a Vedran Duvnjak, pokrenut je i postupak tzv. „HPB Bankomat“ koji je tek prošle godine, a nakon 14 godina trajanja, okončan pred Županijskim sudom u Zagrebu oslobađajućom presudom za sve okrivljene u tom kaznenom postupku, što će zasigurno prouzročiti i daljnje enormne troškove po Hrvatsku poštansku banku i Republiku Hrvatsku. 

Kako stvari stoje, epilog postojećih i nadolazećih postupaka se već daje i naslutiti. Samo je pitanje iznosa štete i tko će štetu platiti. HFP, AUDIO, CERP, HPB ili Republika Hrvatska. Ili moguće i svi zajedno.

Trgovački sud u Zagrebu je dana 18.03.2024.g. i 19.03.2024.g. donio više rješenja kojima su prihvaćeni zahtjevi – prijedlozi tužitelja Fantazija projekt d.o.o., Fantazija vodeni park d.o.o. i dr. za promjenu mjesne nadležnosti više predmeta Trgovačkog suda u Zagrebu po kojima su stranke u postupku tužitelji Fantazija projekt d.o.o., Fantazija vodeni park d.o.o. i dr. a s druge strane tuženici Republika Hrvatska te pravne osobe čiji je osnivač i vlasnik Republika Hrvatska – Hrvatski fond za privatizaciju, Agencija za upravljanje državnom imovinom, Centar za restrukturiranje i prodaju kao pravni sljednik HFP-a i AUDIO, HPB d.d.

Maxpoortal je prije nešto više od mjesec dana objavio kao je grupacija Fantasyland iz Samobora, skupina tvrtki koju čine Fantazija projekt, Fantazija vodeni park, Fantazija zabavni park i Fantazija hoteli, putem odvjetničkog društva Matić i partneri, podnijela zahtjev Ministarstvu pravosuđa, državnom sudbenom vijeću i predsjedniku Vrhovnog suda Republike Hrvatske za izvanrednim inspekcijskim nadzorom nad radom Trgovačkog suda u Zagrebu zbog, a kako to stoji u prijavama „višegodišnjeg nezakonitog rada suda i uredujućih sudaca predmetima u kojima su stranke u postupku s jedne strane društva Fantazija iz Samobora a s druge strane Republika Hrvatska te pravne osobe čiji je osnivač i vlasnik Republika Hrvatska (Hrvatski fond za privatizaciju, Agencija za upravljanje državnom imovinom, Centar za restrukturiranje i prodaju kao pravni sljednik HFP-a i AUDIO, Hrvatska poštanska banka d.d. – predmeti Trgovačkog suda u Zagrebu posl. br. P-2513/2014, P-2617/2013, P-899/2021, P-1364/2021, P-1080/2019, P-119/2020,…)“.

Predmetom zahtjeva za provođenje izvanrednog inspekcijskog nadzora nad radom Trgovačkog suda u Zagrebu je između ostalog 

 

  • „nezakonito postupanje Trgovačkog suda u Zagrebu koji je protivno zakonu i propisanim procedurama dodjeljivao predmete u rad sucima bez automatske (nasumične) dodjele predmeta između sudaca Trgovačkog suda u Zagrebu (predmeti TSZ posl. br. P-2513/2014, P-2617/2013, P-899/2021, P-1364/2021, P-1080/2019)“
  • „nezakonito postupanje Trgovačkog suda u Zagrebu koji je protivno zakonu i propisanim procedurama presignirao predmete Trgovačkog suda u Zagrebu te ih dodjeljivao u rad novim sucima bez automatske (nasumične) dodjele predmeta između sudaca Trgovačkog suda u Zagrebu, a potom protivno zakonu i propisanim procedurama bez ikakve zakonske i pravne osnove izuzimao te novoimenovane suce od rada i odlučivanja u tim predmetima da bi odmah potom tim istim sucima koje je izuzeo dodjeljivao u rad nove predmete slijedom čega jasno proizlazi da se ne radi o preopterećenosti sudaca već o svjesno i s namjerom nezakonitom postupanju Trgovačkog suda u Zagrebu i njegovih odgovornih osoba koji su predmete izuzetno visokog VPS-a ( a u kojima su stranke u postupku Republika Hrvatska te pravne osobe čiji je osnivač i vlasnik Republika Hrvatska – Hrvatski fond za privatizaciju, Agencija za upravljanje državnom imovinom, Centar za restrukturiranje i prodaju kao pravni sljednik HFP-a i AUDIO,…) protivno zakonu i propisanim procedurama dodjeljivali u rad određenim te unaprijed dogovorenim sucima Trgovačkog suda u Zagrebu što evidentno ukazuje na pogodovanje tuženicima Republici Hrvatskoj te pravnim osobama čiji je osnivač i vlasnik Republika Hrvatska kao i sumnju u nepristranost postupanja Trgovačkog suda u Zagrebu i uredujućih sudaca ( predmeti TSZ posl. br. P-2513/2014, P-2617/2013, P-899/2021, P-1364/2021, P-1080/2019)“
  • „nezakonito postupanje Trgovačkog suda u Zagrebu Trgovačkog suda u Zagrebu i sutkinje Jelene Antonić Šego koji u predmetu Trgovačkog suda u Zagrebu posl. br. P-899/2021 protivno zakonu više od 2,5 godine od podnošenja tužbenog zahtjeva nisu održali niti jedno pripremno ročište

 

  • nezakonito postupanje Trgovačkog suda u Zagrebu i uredujućih sutkinja koje u predmetu Trgovačkog suda u Zagrebu posl. br. P-1080/2019 protivno zakonu više od 4,5 godine od podnošenja tužbenog zahtjeva nisu zakazali niti održali niti jedno pripremno ročište,…

 

  • „nezakonito postupanje Trgovačkog suda u Zagrebu i uredujuće sutkinje u predmetu Trgovačkog suda u Zagrebu posl. br. P-2513/14 gđe. Ljiljane Tomić koja već više od 4 godine nije provela niti jednu dokaznu radnju a koje višegodišnje nezakonito postupanje sutkinje Ljiljane Tomić je omogućeno između ostalog i od strane predsjednika suda koji je 2022.g. odbio i više nego opravdan zahtjev tužitelja Fantazija projekt d.o.o., Fantazija vodeni park d.o.o. i dr. za izuzeće sutkinje Ljiljane Tomić koja do dana podnošenja zahtjeva za njeno izuzeće ( srpanj 2022.g.) više od 3 godine nije provela niti jednu pravnu radnju u tom predmetu u kojem VPS iznosi više stotina milijuna EUR-a, a nakon čega je sutkinja Ljiljana Tomić i nadalje nastavila sa nezakonitim i nepravilnim radom te niti do današnjeg dana, sada već više od 4 godine nije provela niti jednu dokaznu radnju u tom predmetu u kojem je glavna rasprava otvorena prije više od 6 godina te u kojem predmetu se u proteklih 10 godina izmijenilo 5 uredujućih sudaca“
  • „nezakonito postupanje Trgovačkog suda u Zagrebu i sutkinje Ivane Manestar koja je u predmetu koji se pred Trgovačkim sudom u Zagrebu vodi pod posl. br. P-1364/2021 dana 24. svibnja 2023.g. u 9:23:05 sati donijela i potpisala rješenje Trgovačkog suda u Zagrebu posl. br. 21. P-1364/21-71 od 24. svibnja 2023. godine kojim se ročište ima održati toga istog dana 24. svibnja 2023. godine u 9:30 sati, dakle u roku manjem od 7 (sedam) minuta od trenutka kada je dana 24. svibnja 2023.g. u 9:23:05 sati donijeto i potpisano rješenje Trgovačkog suda u Zagrebu posl. br. 21. P-1364/21-71 od 24. svibnja 2023. godine što predstavlja evidentno svjesno i s namjerom nezakonito postupanje Trgovačkog suda u Zagrebu i sutkinje Ivane Manestar kojim je I-IV tužiteljima Fantazija projekt d.o.o., Fantazija vodeni park d.o.o. i dr. onemogućeno sudjelovati na ročištu dana 24. svibnja 2023.g. i poduzimati pravne radnje na istom obzirom da je je I-IV tužiteljima Fantazija projekt d.o.o., Fantazija vodeni park d.o.o. i dr. u vrijeme donošenja rješenja o zakazivanju novog termina održavanja ročišta ostavljeno niti 7 (sedam) minuta za djelovanje odnosno za dolazak na ročište što predstavlja evidentno svjesno i s namjerom grubo kršenje Zakona i propisanih procedura te članka 114., stavak 2. ZPP-a, svjesno i s namjerom činjenja štete I-IV tužiteljima Fantazija projekt d.o.o., Fantazija vodeni park d.o.o. i dr. te svjesno i s namjerom onemogućavanje tužiteljima pristup sudu odnosno onemogućavanja I-IV tužitelja Fantazija projekt d.o.o. i dr. u zaštiti svojih prava i interesa pred sudom koja im sukladno zakonu pripadaju čime je tužiteljima Fantazija projekt d.o.o., Fantazija vodeni park d.o.o. i dr. onemogućeno poduzimanje pravnih radnji na ročištu dana 24. svibnja 2023.g. te uskraćena prava zajamčena Ustavom RH i Europskom konvencijom“
  • „nezakonito postupanje Trgovačkog suda u Zagrebu te sutkinje Ivane Manestar koja je, unatoč saznanjima da su Boris Šimunić i društvo Fantazija projekt d.o.o. pravo vlasništvo idealnog dijela svih nekretnina upisanih u zk.ul. 4268 k.o. Samobor u omjeru 26/100 dijela te u cijelosti 11 građevinskih objekata pravovaljano stekli prije više od 15 godina na temelju pravomoćnih sudskih odluka donesenih upravo od strane Trgovačkog suda u Zagrebu na kojem sutkinja Ivana Manestar trenutno obnaša sudačku dužnost (Rješenje Trgovačkog suda u Zagrebu posl. br. XL-St-632/2002 od 29. svibnja 2006.g., Zaključak Trgovačkog suda u Zagrebu posl. br. XL-St-632/2002 od 27. lipnja 2006.g., Zapisnik o primopredaji nekretnine u Samoboru, TRC Šmidhen od 30. lipnja 2006.g. potpisan od strane prodavatelja Prodex d.d. u stečaju i preuzimatelja/kupca Borisa Šimunića, Rješenje Trgovačkog suda u Zagrebu, državnoodvjetnička odluka Županijskog državnog odvjetništva u Osijeku br. KR-DO 704/2015 od 30. svibnja 2018.g., ČINJENIČNO – PRAVNA ANALIZA ŽDO OSIJEK br. KR-DO-704/2015 od 26. lipnja 2017.g.,…), postupala protivno zakonu i pravomoćnim sudskim odlukama Trgovačkog suda u Zagrebu te bez ikakve zakonske i pravne osnove u ime Trgovačkog suda u Zagrebu osporavala društvu Fantazija projekt d.o.o. pravovaljano stjecanje prava vlasništva na objektima površine 50 000 m2 BRP-a na zemljištu upisanom u zk.ul. 4268 k.o. Samobor (hotel, motel, bazeni, kupališni objekti,..),

 

  • slijedom čega takvo svjesno i s namjerom nezakonito postupanje Trgovačkog suda u Zagrebu i sutkinje Ivane Manestar predstavlja teški oblik kršenja zakona i narušavanja pravne sigurnosti te povjerenja u snagu javnih isprava i pravo vlasništva zajamčeno Ustavom RH i Europskom konvencijom s posebno otegotnom okolnosti da se radi o Trgovačkom sudu u Zagrebu i sutkinji Ivani Manestar koja obnaša sudačku dužnost na Trgovačkom sudu u Zagrebu (dakle, osobi za koju se pretpostavlja i trebalo bi biti neupitno da je stručna i kvalificirana) čime je ista kao takva svjesna i posljedica svog nezakonitog postupanja kojim je kao uredujući sudac Trgovačkog suda u Zagrebu u predmetu posl. br. P-1364/2021 u ime Trgovačkog suda u Zagrebu postupala protivno zakonu i pravomoćnim sudskim odlukama Trgovačkog suda u Zagrebu iz kojih jasno proizlazi da su i Boris Šimunić i društvo Fantazija projekt d.o.o. još prije više od 15 godina pravovaljano stekli pravo vlasništvo idealnog dijela nekretnina upisanih u zk.ul. 4268 k.o. Samobor u omjeru 26/100 dijela te u cijelosti svih 11 građevinskih objekata na zemljištu Šmidhen upisanom u zk.ul. 4268 k.o. Samobor“
  • „nezakonito postupanje Trgovačkog suda u Zagrebu te sutkinje Ivane Manestar koja je bez ikakve zakonske i pravne osnove potpuno neovlašteno kao sutkinja Trgovačkog suda u Zagrebu preuzela nadležnosti iz djelokruga rada Državnog odvjetništva i USKOK-a te njihovih odgovornih službenih osoba i kaznenih sudova na način da je ista kao sudac Trgovačkog suda Zagrebu u predmetu posl. br. P-1364/2021 potpuno neovlašteno odlučivala o postojanju ili nepostojanju kaznene odgovornosti HFP-a, AUDIO, CERP-a, Državnog odvjetništva i dr. te njihovih odgovornih osoba vezano uz nezakonita postupanja HFP-a, AUDIO, CERP-a, Vlade RH, Državnog odvjetništva i dr. koja su predmetom tužbe radi naknade štete u pravnoj stvari Trgovačkog suda Zagrebu posl. br. P-1364/2021, ali i predmetom zasebnih postupaka koji su pokrenuti od strane I-IV tužitelja Fantazija projekt d.o.o. i dr. protiv HFP-a, AUDIO, CERP-a, Državnog odvjetništva i dr. te njihovih odgovornih osoba vezano uz brojna nezakonita postupanja iz sfere kaznene odgovornosti zbog čega je podneseno 14 zasebnih kaznenih prijava Slavena Čolaka i društava Fantazija projekt d.o.o., Fantazija vodeni park d.o.o., Fantazija hoteli d.o.o. i dr. protiv HFP-a, AUDIO, CERP-a, Državnog odvjetništva RH i dr. te njihovih odgovornih osoba te preuzet kazneni progon pred nadležnim sudskim instancama vezano uz više desetaka zlouporaba i nezakonitosti HFP-a, AUDIO, CERP-a, Ministarstva državne imovine, Vlade RH, Državnog odvjetništva i dr. kojima se kontinuirano tijekom razdoblja 2009.g. – 2023.g. onemogućuje realizacija projekta Fantasyland Šmidhen u Samoboru,“

 

  • „nezakonita postupanja Trgovačkog suda u Zagrebu i uredujućih sudaca koji protivno zakonu nisu osigurali tonsko snimanje ročišta unatoč obvezujućim zakonskim odredbama čl. 126. a do čl. 126. c. Zakona o parničnom postupku (N.N. br. 53/91, 91/92, 112/99, 88/01, 117/03, 88/05, 2/07 – Odluka USRH, 84/08, 96/08 – Odluka USRH, 123/08, – ispr., 57/11, 25/13, 89/14 – Odluka USRH, 70/19, 80/22 i 114/22), a sve to unatoč činjenici da Trgovački sud u Zagrebu još od 2021.g. raspolaže sa tehničkom opremom za snimanje te unatoč činjenici da Trgovački sud u Zagrebu ima ispunjene tehničke uvjete za tonsko snimanje ročišta o čemu postoji i sudska praksa (predmeti Trgovačkog suda u Zagrebu posl. br. P-122/2020, P-882/2022,…), itd.

Nadalje se u prijavama grupacije Fantasyland upućenim Ministarstvu pravosuđa, DSV-u i predsjedniku Vrhovnog suda Republike Hrvatske navodi 

„…Sijedom navedenih nezakonitosti u radu Trgovačkog suda u Zagrebu i uredujućih sudaca u predmetima posl. br. P-2513/2014, P-2617/2013, P-899/2021, P-1364/2021, P-1080/2019,… (a koje nezakonitosti predstavljaju teški oblik narušavanja pravne sigurnosti i temeljnih prava društava Fantazija projekt d.o.o., Fantazija vodeni park d.o.o. i dr. propisanih zakonom i zajamčenih Ustavom RH i Europskom konvencijom), jasno proizlazi da ne postoje pravne pretpostavke da bi se prethodno navedeni predmeti mogli nepristrano voditi pred Trgovačkim sudom u Zagrebu.

Stoga su društva Fantazija projekt d.o.o., Fantazija vodeni park d.o.o., Fantazija hoteli d.o.o. i Fantazija zabavni park d.o.o. sukladno zakonu i propisanim procedurama zatražili nadležna tijela i sudske instance te njihove odgovorne osobe (Vrhovni sud RH, Ministarstvo pravosuđa RH, Državno sudbeno vijeće,…) provođenje izvanrednog inspekcijskog nadzora radi utvrđenja, sankcioniranja i otklanjanja prethodno navedenih teških oblika nezakonitosti i nepravilnosti u radu Trgovačkog suda u Zagrebu u predmetima posl. br. P-2513/2014, P-2617/2013, P-899/2021, P-1364/2021, P-1080/2019,…, a sve kako bi se odmah i bez odlaganja spriječilo daljnje nezakonito postupanje Trgovačkog suda u Zagrebu te spriječila teško nadoknadiva i nenadoknadiva šteta društvima Fantazija projekt d.o.o., Fantazija vodeni park d.o.o., Fantazija hoteli d.o.o. i Fantazija zabavni park d.o.o. ( a za koju štetu sukladno zakonu odgovornost snosi Republika Hrvatska).,…

Neovisno o tome što su predmetom postupaka radi naknade štete pred Trgovačkim sudom u Zagrebu zlouporabe i nezakonitosti državnih i pravosudnih tijela i institucija kojima se kontinuirano od 2009.g. pa sve do danas onemogućuje realizacija projekta Fantasyland Šmidhen, nadležna tijela i sudske instance obvezni su osigurati zakonit i pravilan rad sudova i uređujućih sudaca kojim će se I-IV tužiteljima Fantazija projekt d.o.o., Fantazija vodeni park d.o.o. i dr. osigurati pravedno i pošteno suđenje zajamčeno Ustavom RH i Europskom konvencijom, a što je u proteklom razdoblju 2013.g. – 2024.g. u potpunosti izostalo.

Zakonit i pravilan rad te odgovorno, savjesno i nepristrano postupanje suda i sudaca, neizostavan su preduvjet za pravedno i pošteno suđenje, a što je u potpunosti izostalo u svim predmetima Trgovačkog suda u Zagrebu u kojima su stranke u postupku s jedne strane društva Fantazija projekt d.o.o., Fantazija vodeni park d.o.o., Fantazija zabavni park d.o.o. i Fantazija hoteli d.o.o., a s druge pak strane Republika Hrvatska te pravne osobe čiji je osnivač i vlasnik Republika Hrvatska (Hrvatski fond za privatizaciju, Agencija za upravljanje državnom imovinom, Centar za restrukturiranje i prodaju kao pravni sljednik HFP-a i AUDIO, Hrvatska poštanska banka d.d. – predmeti TSZ posl. br. P-2513/2014, P-2617/2013, P-899/2021, P-1364/2021, P-1080/2019, P-119/2020,…).

Slijedom navedenog, predlaže se nadležnim tijelima i sudskim instancama te njihovim odgovornim osobama (Vrhovni sud RH, Ministarstvo pravosuđa RH, Državno sudbeno vijeće,…) do okončanja izvanrednog inspekcijskog nadzora staviti daljnju zabranu rada Trgovačkog suda u Zagrebu u predmetima u kojima su stranke u postupku s jedne strane društva Fantazija projekt d.o.o., Fantazija vodeni park d.o.o., Fantazija zabavni park d.o.o. i Fantazija hoteli d.o.o., a s druge pak strane Republika Hrvatska te pravne osobe čiji je osnivač i vlasnik Republika Hrvatska (Hrvatski fond za privatizaciju, Agencija za upravljanje državnom imovinom, Centar za restrukturiranje i prodaju kao pravni sljednik HFP-a i AUDIO, Hrvatska poštanska banka d.d.).“

Zbog prethodno navedenih prijavljenih nezakonitih postupanja Trgovačkog suda u Zagrebu i uredujućih sudaca u predmetima posl. br. P-2513/2014, P-2617/2013, P-899/2021, P-1364/2021, P-1080/2019,…, društva Fantazija iz Samobora podnijeli su Trgovačkom sudu u Zagrebu zahtjev – prijedlog za promjenu mjesne nadležnosti predmeta Trgovačkog suda u Zagrebu u kojima su stranke u postupku s jedne strane tužitelji Fantazija projekt d.o.o., Fantazija vodeni park d.o.o. i dr. a s druge strane tuženici Republika Hrvatska te pravne osobe čiji je osnivač i vlasnik Republika Hrvatska – Hrvatski fond za privatizaciju, Agencija za upravljanje državnom imovinom, Centar za restrukturiranje i prodaju kao pravni sljednik HFP-a i AUDIO, HPB d.d.…

Trgovački sud u Zagrebu je dana 18.03.2024.g. i 19.03.2024.g. donio više rješenja kojima su prihvaćeni zahtjevi – prijedlozi društava Fantazija projekt d.o.o., Fantazija vodeni park d.o.o. i dr. za promjenu mjesne nadležnosti više predmeta Trgovačkog suda u Zagrebu u kojima su stranke u postupku s jedne strane društva Fantazija projekt d.o.o., Fantazija vodeni park d.o.o. i dr. a s druge strane Republika Hrvatska te pravne osobe čiji je osnivač i vlasnik Republika Hrvatska – Hrvatski fond za privatizaciju, Agencija za upravljanje državnom imovinom, Centar za restrukturiranje i prodaju kao pravni sljednik HFP-a i AUDIO, HPB d.d.… ( predmeti TSZ posl. br. P-2513/2014, P-899/2021, P-881/2022, P-882/2022, P-2809/2023, P-1080/2019).

Objava:

 

BONUS VIDEO:

  • Video-zapis sa završne riječi Slavena Čolaka u predmetu tzv. „HPB Bankomat“ koji je i javno objavljen 


  • Video-zapis sa završne riječi Slavena Čolaka u predmetu tzv. „HPB Bankomat“ koji je i javno objavljen – trajanje 5min 36sec


  • Video-zapis sa završne riječi Slavena Čolaka u predmetu tzv. „HPB Bankomat“ koji je i javno objavljen – trajanje 4min 23sec


  • Video-zapis sa završne riječi Slavena Čolaka u predmetu tzv. „HPB Bankomat“ koji je i javno objavljen – trajanje 3min 24sec


  • Video-zapis sa završne riječi Slavena Čolaka u predmetu tzv. „HPB Bankomat“ koji je i javno objavljen – trajanje 2min 42sec

 


Širi dalje
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  


-->