Ured predsjednika je izvijestio da je predsjednik Republike Zoran Milanović sinoć nazočio promociji knjige “Hrvatska u Drugom svjetskom ratu 1941.-1945.“ autora Ive Goldsteina koja je održana u Kazalištu Gavella u Zagrebu.
Novu knjigu hrvatskog povjesničara Ive Goldsteina objavila je izdavačka kuća Fraktura, a na promociji je o knjizi s autorom razgovarao glavni urednik Frakture Seid Serdarević.
“Dugogodišnjim istraživanjem arhivske građe te s osloncem na već postojeću literaturu, Ivo Goldstein je svojom knjigom ‘Hrvatska u Drugom svjetskom ratu 1941.-1945.’, na gotovo 500 stranica, stvorio prvu cjelovitu monografiju o Hrvatskoj u Drugom svjetskom ratu”, rečeno je na promociji.
Iako su se mnogi autori do sada bavili tom temom i pisali knjige o tom razdoblju hrvatske povijesti, autor je istaknuo kako je Drugi svjetski rat u Hrvatskoj obradio drugačije nego što se to činilo ranije te su u knjizi obuhvaćene i povijesne činjenice i epizode o kojima se malo zna ili su iz nekih razloga prešućivane.
Naglasivši kako nema obveza ni prema jednoj politici i kako o svemu može činjenično pisati, Goldstein je pojasnio kako u knjizi polazi od njemu nesporne činjenice tko je u Drugom svjetskom ratu bio na pravoj, a tko na krivoj strani.
Uz predsjednika Milanovića bio je posebni savjetnik Predsjednika za kulturu Zdravko Zima, a na promociji knjige bio je i bivši predsjednik Republike Stjepan Mesić, izvijestili su s Pantovčaka.
Na promociji je viđen i Milorad Pupovac, saborski zastupnik SDSS-a
M.M. /Foto: UP