Saborski zastupnik i vukovarski branitelj Predrag Mišić oglasio se nakon što su mediji izvijestili o grafitu isspisanom u Zagrebu u s prijetnjama zastupniku Miloradu Pupovcu.
U pothodniku kod zagrebačke Osnovne škole Savski Gaj ispisani su grafiti ”Ubij Pupovca”, a također je ispisano i ”Ustaše Novi Zagreb”.
“Ova poruka je samo najekstremniji iskaz mržnje i pozivanja na nasilje kakve redovito dobivamo u inboxe ili u komentarima ispod objava o našim aktivnostima”, rekao je Pupovac.
”Neke od tih poruka mržnje čuju se i u Saboru, a nerijetko im i javni mediji daju javni prostor bez osude i bez komentara. S takvim odnosom prema ovoj vrsti poruka možemo očekivati samo njihovo širenje i njihovu radikalizaciju. Dakle, možemo se pitati što sljedeće i tko je sljedeći”, kazao je Pupovac.
“Nikada moj način ponašanja, razmišljanja i djelovanja nije bila prijetnja. Bilo kome, bilo kada i bilo gdje. Ali danas portali, mediji baš svi komentiraju i zgroženi su. Nisam primijetio da su komentirali i analizirali prijetnje koje su upućene meni. Prenosim samo dio atmosfere u mom inboxu”, napisao je Predrag Mišić te priložio dva prijeteća komentara sa svog Facebooka.
Nikada moj način ponašanja, razmišljanja i djelovanja nije bila prijetnja.
Bilo kome ,bilo kada i bilo gdje.
Ali danas…Objavljuje Mišić Predrag u Subota, 31. siječnja 2026.
Komentari ispod Mišićeve objave su očekivani:
“Ne reagiraju ni na ovo što je Stanivuković pričao u Gračacu u prisustvu Anje Šimprage! Javljaju se samo kad su Pupovac, Jergović i slični u pitanju! Oni su glasniji, oni odmah udaraju u sva zvona, koriste sva sredstva u svojim lažima, pa dok istina obuje cipele, laž obišla svijet!”, glasi jedan od komentara s kojim su se mnogi složili.
“Gospodine Mišiću ipak je Pupovac drugačiji Srbin od vas, on je ‘ugrožen’, a vi niste pa tako za medije niste zanimljivi!!?”, nizali su se komentari.
D.M./Foto: Facebook











