BARCELONA – REAL 1:2; Real gubio u El Clasicu, a onda je ušao Modrić – video

•
  •
  •
  •

Real je je u 11. kolu La Lige na Olimpijskom stadionu u Barceloni pobijedio Barcu 2:1. Barca je povela golom Ilkaya Gundogana u 6. minuti, izjednačio je Jude Bellingham u 68. minuti, a Englez je zabio za pobjedu Reala u 92. minuti.

Olimpijski stadion u Barceloni poprište je prvog El Clasica ove sezone, a već u šestoj minuti susreta Ilkay Gundogan doveo je Katalonce u vodstvo nakon nespretne reakcije obrane gostiju iz Madrida.

Njemački reprezentativac odigrao je loptu za Fernana Torresa, tražio je dupli pas, ali on nije došao od Torresa, već od Tchouamenija koji daje loptu za Gundogana u prostor ispred Kepe.Alaba je pokušao očistiti klizećim startom, ali smušena reakcija cjelokupne obrane Reala poklonila je pogodak Kataloncima.

Pogodak pogledajte OVDJE.

U 16. minuti moglo je biti 2:0. Kroos je neoprezno ostao bez lopte, Gavi mu je uzeo i dodao za Fermina Lopeza, a ovaj je s 12, 13 metara pogodio vratnicu. Barca je čitavo prvo poluvrijeme dominirala, stvarala je prilike, a u obrani je odigrala izuzetno disciplinirano, tako da su Vinicius i Bellingham bili posve neprimjetni.

Barca je bila bolja cijeli prvi dio i dominirala nad bezidejnim Realom. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Barcelona je mogla (i trebala)  dobiti penal. Tchouameni  je rukama spriječio Arauja u skoku tijekom ubačaja iz kornera. Međutim, sudac Jesus Gil Manzano nije pokazao na bijelu točku, a VAR se nije oglašavao.

Jesu li Katalonci oštećeni pogledajte OVDJE

Real u prvih 45 minuta nije uputio niti jedan udarac u okvir.

U 51. minuti nova vratnica za Barcelonu. Glavom je okvir gola pogodio Martinez, a iz odbijanca je tukao Araujo, ali je Kepa sjajno obranio. Nastavila je Barcelona sjajno kontrolirati igru, imala više prilika, i nekoliko odličnih proboja Joaoa Cancela

Modrić ušao, Real prodisao

Vezni red Katalonaca u potpunosti je nadigrao Realov, a posebno je nesiguran bio Toni Kroos. Ancelotti je vidio da mu vezni red ne postoji i u 63. minuti je umjesto Kroosa uveo Luku Modrića. Rela je igru preselio pred vrata Barcelone, a onda se ukazao Jude Bellingham.

Igrala se 68. minuta susreta kada je mlada zvijezda Reala ostala na trenutak neučuvana na rubu kaznenog prostora, primio je loptu na 25 metara, okrenuo se na desnu nogu i neobranjivo pogodio u desni kut vratara Ter Stegena.

Pogodak Bellinghama pogledajte OVDJE.

Do kraja je bilo nekoliko polušansi za obje ekipe, a se rezultat nije mijenjao. A onda, u 92. minuti Jude Bellingham, uz  spretnu i sretnu asistenciju Modrića, zabija za pobjedu.

Pogodak za pobjedu Reala pogledajte OVDJE.

Mladom engleskom veznjaku je to bio 13. gol u 13. nastupu za Real, čiji je igrač postao ovog ljeta u transferu iz Borussije Dortmund za 103 milijuna eura.