•
  •
  •
  •

Hrvatski tenisač Borna Ćorić u osmini finala ATP  turnira u Rimu izgubio je od Švicarca Rogera Federera (37) u tri seta. Nakon odličnog prvog seta u kojem je Ćorić izdominirao sa 6:2, drugi je dobio Federer 6:4, a na kraju u tie-breaku trećeg seta, uz dobro igru i puno sreće, izborio četvrtu pobjedu nad Ćorićem u karijeri.

Ćorić je bio na pragu svoje treće pobjede protiv Federera, uzeo je prvi set, a u “tie-breaku” trećeg je propustio vodstvo od 5:2 i dvije vezane meč-lopte kod 6:4.

Federeru (37) je ovo bio drugi meč dana jer je ujutro slavio protiv Portugalca Souse. Ćorić je igrao još prekjučer i bio je u očitoj prednosti. Sjajno je otvorio meč i poveo 4:0. Nakon toga je mirno priveo set kraju i za 42 minute dobio sa 6:2

U drugom setu oba tenisača držala su servis do šestog gema, kada je Federer iskoristio drugu break loptu i prvi put oduzeo servis Ćoriću. Već u sljedećem gemu imao je hrvatski tenisač 0:40, no Švicarac je nanizao pet poena i poveo 5:2.

Što je propustio u sedmom gemu, Borna je nadoknadio u devetu i vratio break. No, Federer u desetom breaku radi novi break, što je značilo da meč ide u treći set.

U odlučujućem gemu prvu priliku za break dočekali smo u petom gemu koju nije iskoristio Ćorić. Novu priliku za break Borna je opet imao u devetom gemu, no Federer se još jednom izvukao. Više prilika za oduzimanje servisa nije bilo pa je odlučivala 13. igra o pobjedniku.

Borna je imao mini break, imao dvije meč lopte, ali drami tie-breaka ispustio Federera.

Ćorić je prvi došao do prednosti povevši s 3:1 i 5:2, Federer smanjuje na 5:4 i Borna ima dva svoja servisa za pobjedu. Sjajnim forehandom Ćorić stiže do dvije meč-lopte. Kod prve je na svoj servis Zagrepčanin poslao loptu u mrežu, a i kod druge je njegov bekhend ostao na vrhu mreže.

Poenom za 7:6 Federer dolazi do meč-lopte koju Borna rješava odličnim prvim servisom, ali u sljedećem poenu opet griješi i Federer dolazi do druge meč-lopte koju iskorištava.

Ćorić je šest međusobnih mečeva protiv Federera dobio dva, a ovo mu je četvrti poraz. Lani je slavio u finalu Hallea i polufinalu Šangaja. Bio je ovo njihov prvi meč na zemlji.

Megy M. /Foto:screenshot