Čudo u Münchenu: Filip Mihaljević pomeo konkurenciju i osvojio zlatnu medalju

•
  •
  •
  •

Hrvatski rekorder u bacanju kugle Filip Mihaljević osvojio je naslov prvaka Europe na natjecanju u Münchenu, gdje je do zlata stigao hicem od 21,88 metra koji je izveo u posljednjoj seriji. Konkurenciju je ostavo pola metra iza.

Mihaljević je imao sve ispravne pokušaje, a u njih pet mu je kugla letjela preko granice od 21 metra.

Iza sebe ostavio je Srbina Armina Sinančevića koji je u petoj seriji uspio stići do drugog mjesta nakon što je kuglu bacio 21.39m. Na trećem je mjestu u konačnici završio Čeh Tomaš Stanek rezultatom 21.26.

Mihaljević je rođen u Livnu 1994. godine, a u mladosti se bavio nogometom u lokalnom Troglavu. Kasnije je otkrio talent u bacačkim disciplinama i prvo se počeo baviti diskom, a onda se posvetio kugli i postao najbolji hrvatski bacač kugle.

Dosad mu je u karijeri najveći uspjeh bila svjetska bronca sa Svjetskog dvoranskog prvenstva iz Portlanda 2016. godine. Prošle godine je hrvatski rekorder osvojio i broncu na Europskom dvoranskom prvenstvu.

Mihaljević je, istina, već osvojio naslov europskog prvaka na otvorenom, ali to je bilo 2015. u Tallinnu u konkurenciji mlađih seniora do 23 godine. Rezultat karijere bacio je u Karlovcu prošle godine (21.94m).

Druga medalja za Hrvatsku

U jutarnjem dijelu programa prvog dana Europskog prvenstva hrvatska maratonka Matea Parlov Koštro je osvojila srebrno odličje u maratonu s vremenom 2:28.42 sati, a za pobjednicom Poljakinjom Aleksandrom Lisowskom zaostala je za šest sekundi.

U utorak od 21 sat u finalu diska natječu se Sandra Perković i Marija Tolj.