DINAMO – HADJUK 1:0 Modri u Maksimiru osvojili Super kup

•
  •
  •
  •

Nogometaši Dinama po osmi put su osvojili trofej hrvatskog Superkupa, aktualni prvak svladao je na domaćem terenu pobjednika Kupa Hajduk s minimalnih 1-0 (0-0).

Pobjednik ovogodišnjeg Superkupa odlučen je u 52. minuti, a tada je jedini pogodak na utakmici postigao Martin Baturina. Dinamo je time obranio naslov pobjednika u ovom natjecanju, u ovo vrijeme prošle godine također je bio bolji od Hajduka, tom prilikom na jedanaesterce.

Dinamo je osvojio osmi Superkup u povijesti, dok je Hajduk ostao na pet. Jednom je hrvatski Superkup osvojila Rijeka.

Pravih uzbuđenja na samom startu susreta nije bilo. Dinamo je imao kontrolu lopte te je polako pleo mrežu oko svog suparnika, dok su se Splićani orijentirali na obranu i izlazak prema naprijed kroz kontranapade. Prvi je udarac u takvom razvoju događaja imao igrač Dinama Dario Špikić u 10. minuti, bez ikakve opasnosti.

No, prava opasnost pred vratima Hajduka dogodila se u 13. minuti. Petković je odlično asistirao za Baturinu čiji je udarac krajnjim naporom, nogom, odbio gostujući vratar Lučić. Vrlo brzo nakon toga zaprijetio je i Hajduk. Mlakar je pucao nakon kornera, ali preko vrata.

Utakmica se potom otvorila, odlučnije je zaigrao i Hajduk, a oba su sastava kreirala nekoliko dobrih napada. No, ni tada se rezultat nije mijenjao. Novu veću šansu opet je imao Baturina u 40. minuti. Pucao je s vrha šesnaesterca, ali pored vrata, dok je na samom kraju prvog dijela opasno prijetio Hajduk, ali su svi udarci Splićana blokirani.

U nadoknadi prvog poluvremena burno je na odluku suca Bela reagirao trener Hajduka Ivan Leko koji je za to dobio crveni karton.

Nastavak je počeo odličnom šansom Hajduka. Nakon proigravanja Melnjaka iskosa je pucao Dajaku, ovoljetno splitsko pojačanje, ali je lopta prošla pored vrata.

Dinamo je poveo u 52. minuti nakon polukontre domaćina. Bulatovu ubačenu loptu Petković je primirio i spustio za Baturinu koji je, malo iskosa, s 12-13 metara pogodio mrežu Hajduka za vodstvo domaćina.

Primljeni pogodak dodatno je razbudio Hajduk koji je u 63. i 64. minuti imao dvije vrlo dobre prilike. Prvo je Čuić, s dva metra udaljenosti, glavom pucao preko grede, a potom je Pukštas zaprijetio, ali ni on nije pogodio cilj.

U istom ritmu se igralo sve do kraja. Hajduk je pokušavao doći do pogotka, izjednačenja i jedanaesteraca. U igru su ušla i nova splitska pojačanja, Moufi i Odjidja-Ofoe, ali relativno lako je Dinamo odbijao napade i sačuvao minimalnu prednost.

Dinamo i Hajduk opet će se, na istom stadionu, sresti u petak 21. srpnja, u dvoboju prvog kola nove prvenstvene sezone.

DINAMO – HAJDUK 1-0 (0-0)

Stadion Maksimir. Gledatelja: 17.700. Sudac: Dario Bel (Osijek)

Strijelci: 1-0 Baturina (52)

DINAMO: Livaković – Ristovski (od 84. Moharrami), Šutalo, Perić, Ljubičić – Bulat, Mišić (od 84. Sučić) – Špikić (od 84. Menalo), Baturina, Ivanušec (od 89. Marin) – Petković (od 67. Topić). Trener: Igor Bišćan.

HAJDUK: Lučić – Sigur (od 69. Moufi), Šarlija, Ferro, Melnjak – Krovinović, Pukštas (od 69. Odjidja-Ofoe) – Dolček (od 63. Čuić), Benrahou, Dajaku (od 63. Sahiti) – Mlakar. Trener: Ivan Leko.

Žuti kartoni: Livaković (Dinamo), Sigur, Sahiti (Hajduk)

Crveni kartoni: Leko (Hajduk, 45)

Hina/Foto: GNK Dinamo