•
  •
  •
  •

U susretu posljednjeg, 14. kola skupine B rukometne Lige prvaka PPD Zagreb je u Areni pobijedio Celje Pivovarnu Laško 23:21 (14:10) i korak je do plasmana u osminu finala.

Hrvatski prvak je obavio svoj dio posla, pobijedio slovenski sastav s dva golova nakon što je u Celju izgubio 28:30 i sada je bolji u međusobnom srazu.

Međutim, to nije dovoljno jer Zagrebaši sada čekaju ishod nedjeljne utakmice Vardar – Kristianstad. Ukoliko Makedonci ostvare očekivanu pobjedu, Zagreb ide dalje, a svaki drugi rezultat u osminu natjecanja vodi danski sastav.

Problem predstavlja činjenica što je Vardar već osigurao prvo mjesto u skupini, pa u zadnjem kolu može igrati opušteno. Ostaje samo nada da će Vardar igrati ozbiljno i pobjedom potvrditi prolaz dalje.

Krenulo se čvrsto i nervozno s obje strane, što je bilo i logično s obzirom na važnost utakmice. U prvih 10 minuta pala su tek tri gola, a PPD Zagreb je prvi pronašao ritam i u 12. minuti stigao je do željena tri gola prednosti (4-1). U 24. minuti momčad Silvija Ivandije je prvi put stigla do četiri gola prednosti (11:7) što je zadržala do kraja poluvremena (14:10).

Celje su u prvom poluvremenu od još većeg zaostatka držali vratar Urban Lesjak sa sedam obrana, te Borut Mačkovšek s pet golova. U domaćim redovima u prvom poluvremenu odlični su bili kapetan Zlatko Horvat sa četiri, te Stipe Mandalinić s tri gola. Zanimljivo, među Zagrebove strijelce se upisao i vratar Matevž Skok pogodivši u posljednjim sekundama prvog dijela sa svog gola na prazna suparnička vrata.

Zagreb je sjajno ušao u drugo poluvrijeme i serijom 3-0 (Pavlović 2, Vori 1) stigao do velikih plus sedam (17:10). U 43. minuti bilo je i osam golova prednosti (20:12). Nažalost, sredinom drugog dijela uslijedila je kriza u Zagrebovoj igri. Crnih 10 minuta tijekom kojih su gosti serijom 7-0 stigli na samo gol zaostatka (21:20).

Nevjerojatan niz svoje momčadi Ivandija je zaustavio minutom odmora, nakon koje je Zagreb zabio dva gola za vodstvo 23:20. Minutu prije kraja Celje je smanjilo na 23-21, a domaćin potom zadržao loptu do kraja i ostvario toliko željenu pobjedu.

Domaćina su do pobjede predvodili Zlatko Horvat, Stipe Mandalinić i Domagoj Pavlović sa po pet golova, dok su Ivan Stevanović i Matevž Skok skupili po pet obrana. U suparničkim redovima najefikasniji su bili Borut Mačkovšek i Blaž Janc sa po šest golova, dok je Urban Lesjak skupio 12 obrana.

PPD Zagreb se ovom pobjedom probio na šesto mjesto u skupini, posljednje koje vodi u osminu finala. Hrvatski prvak ima devet bodova kao i Celje, ali je bolji u međusobnom skoro. Na posljednjem, osmom mjestu su Danci s bodom manje. U slučaju da Vardar i Kristianstad remiziraju zatvorit će se krug sa po tri sastava s istim brojem bodova u kojem su Danci najbolji. Ako pak Kristianstad pobijedi imat će bod više od Zagreba i Celja i zauzet će šesto mjesto.