Rijeka je svoj europski put završila osmini finala Konferencijske lige. U uzvratnom susretu u gostima kod Strasbourga odigrali su 1:1, što nije bilo dovoljno za prolaz jer je francuska momčad u prvom dvoboju slavila s 2:1 te s ukupnih 3:2 ide dalje.
Hrabra momčad trenera Victora Sancheza povela je u 21. minuti pogotkom Tonija Fruka i dugo držala rezultat koji ju je vodio u produžetke. Ipak, domaćine je spasio Valentin Barco golom u 71. minuti. Rijeka je, kao i u prvoj utakmici, pokazala da se može ravnopravno nositi s francuskim prvoligašem, igrala je s jasnom idejom i bila na korak do senzacije, no na kraju je ostala bez prolaska.
Utakmicu je komentirao trener Rijeke Victor Sanchez:
“Bili smo jako blizu. I prije utakmice govorili smo da vjerujemo u svoje šanse, a na terenu smo pokazali da tu pripadamo. Šteta je jer smo u obje utakmice bili nadomak pobjedi. Napravili smo mnogo dobrih stvari kako bismo slavili, ali u prvoj smo izgubili, a danas smo barem izvukli remi”, rekao je Sanchez.
Posebno je pohvalio svoje igrače i njihov učinak kroz cijelo europsko natjecanje.
Moram čestitati igračima jer su odigrali jako, jako dobro natjecanje. Od grupne faze do dvije nokaut runde odigrali smo deset utakmica, upisali četiri pobjede, četiri remija i samo dva poraza. Izvedba momčadi bila je na visokoj razini i ponosni smo na naše igrače.
Sanchez je naglasio da sada za Rijeku slijedi preusmjeravanje na domaće obveze, odnosno prvenstvo i kup, u kojima klub još uvijek ima velike ciljeve.
Sada je trenutak da se fokusiramo na dva natjecanja u kojima smo još u igri – prvenstvo i kup. To je ključ i jedini način da ponovno dobijemo priliku igrati utakmice poput ove večeras. To sam rekao i igračima nakon utakmice. Oni zaslužuju igrati ovakve dvoboje.
Dodao je i da je europsko iskustvo dragocjeno za momčad.
Sretan sam zbog njih što su osjetili ovaj europski nogomet, koji je najljepši kada igraš protiv velikih momčadi. No, da bismo to ponovili, moramo se natjecati i završiti posao u ligi i kupu.
Rijeka je ove sezone odigrala ukupno 16 europskih utakmica i, prema Sanchezovim riječima, ostavila vrlo dobar dojam na međunarodnoj sceni.
Apsolutno, ponovno to možemo reći, jako sam ponosan na igrače. Veliko hvala i našim navijačima, više od 600 ih je došlo podržati nas, a sigurni smo da su svi u Rijeci bili uz nas ispred malih ekrana. Uvjeren sam da su ponosni na igrače jer su dali sve od sebe na terenu.
Za kraj je poručio da Rijeka zatvara jedno lijepo europsko poglavlje, ali i da sada sav fokus mora biti na novim ciljevima.
Borili su se do samog kraja, bili smo blizu pogotka i u posljednjim minutama. Hvala im. Sada zatvaramo jedno jako lijepo poglavlje u Konferencijskoj ligi ove sezone, u kojoj je Rijeka ponovno stigla do završnih faza. To je izuzetno važno za klub. Sada se moramo okrenuti prvenstvu i kupu, naporno raditi i ponovno stvoriti priliku za igranje u Europi iduće sezone.
Toni Fruk impresionirao Francuze
Iako je Rijeka ispala, ime jednog igrača posebno je odjeknulo u stranim medijima. Ugledni francuski list Le Figaro istaknuo je Tonija Fruka kao ključnu figuru dvomeča, posvetivši mu tekst s naslovom: “Toni Fruk – ime koje treba zapamtiti”.
Francuzi ističu kako je 25-godišnji hrvatski nogometaš, koji je prošao omladinsku školu Fiorentine, ali nikada nije zaigrao za prvu momčad talijanskog kluba, ostavio snažan dojam u obje utakmice protiv Strasbourga.
“Iznimno pokretan, tehnički dotjeran i strijelac u prvom poluvremenu, Fruk je ponovno odigrao sjajnu utakmicu i držao svoju momčad u igri do samoga kraja”, navodi se u analizi Le Figaroa. List dodaje kako je hrvatski veznjak mogao postati i junak susreta te zaključuje: “Ovakvim igrama sigurno će privući pažnju brojnih skauta”.
D.M. /Foto: NK Rijeka











