Francuzi pišu peticiju, njih 250.000 traži da se ponovi utakmica s Švicarskom!

•
  •
  •
  •

Francuski navijači još uvijek se nisu pomirili s ispadanjem s Europskog prvenstva pa traže razna opravdanja, a neki od njih zagovaraju i ponavljanje utakmice osmine finala sa Švicarskom.

Utakmica je nakon 90 minuta završila rezultatom 3:3. Poveli su Švicarci golom Seferovića, a onda je Karim Benzema zabio dva gola u razmaku od tri minute da bi Paul Pogba povećao na 3:1.No, onda Švicarci zabijaju dva gola u zadnjih 10 minuta što je odvelo utakmicu u produžetke.

Kako je rezultat i nakon produžetaka ostao isti pristupilo se izvođenju jedanaesteraca, a vratar Švicarske Yann Sommer uspio je obraniti udarac Mbappea, zadnjeg izvođača za Francusku.

Mbappe je rekao da je Francuska bila “nevjerojatno tužna” nakon ispadanja s turnira i da će ga njegov promašaj noćima držati budnim.

“Žao mi je zbog ovoga. Htio sam pomoći momčadi, ali nisam uspio”, napisao je Mbappe na svom Instagramu.

Upravo zbog te obrane švicarskog vratara navijači Francuske traže da se ponovi utakmica. Jedan od navijača pokrenuo je peticiju da se utakmica ponovi jer je Sommer prilikom Mbappeovog udarca prerano izašao s gol-linije i time prekršio nogometna pravila. Peticiju je potpisalo 250 tisuća ljudi