•
  •

‘Bili smo naivni protiv moćne momčadi. Oni su kombinacija kvalitete i sirove snage. Kad god je bila frka tražio se Mandžukić, taj je nezgrapan, kao da se igra s prijateljima u parku’, kazao je trener Milana Gennaro Gattuso.

Talijanski mediji vrve napisima nezadovoljnog Gattusa, čelnika Milana Leonarda i izvještaja u kojima su navedene situacije zbog kojih je Juventus trebao biti kažnjen

Gattuso nije krio nezadovoljstvo nakon poraza od Juventusa (2-1) u derbiju Serie A. Istina nije poput sportskog direktora Leonarda kritizirao suce, ali je uzroke poraza tražio čak i Mariju Mandžukiću.

– Zaslužili smo više u utakmici protiv Juventusa. Sudačke greške? Vjerujem da nisu vidjeli, suci samo rade svoj posao – kazao je mirno Gattuso pa opleo po Mandži:

– Bili smo naivni protiv moćne momčadi. Oni su kombinacija kvalitete i sirove snage. Kad god je bila frka tražio se Mandžukić, taj je nezgrapan, kao da se igra s prijateljima u parku – rekao je Gattuso kojem je zasmetala Mandžukićeva agresivnost na utakmici.

I to govori Gattuso koji je pojam sirove snage, agresivnosti i grubosti kojima je nadoknađivao nedostatak talenta i nogometnog znanja. Kao trener očito je zaboravio kakav je grubijan bio kao igrač.

Mario Mandžukić, koji je u derbiju bio kapetan Juventusa, u 87. minuti udario je kopačkom kapetana Milana Alessija Romagnolija na podu, a onda se obračunao i s Krzysztofom Piatekom na nogama te ga odgurnuo. U tim trenucima već je imao žuti karton.

Milanova struka inzistirala je na crvenom kartonu i protestirala nakon što ga Mandžukić nije dobio, isto kao što nije dosuđen penal za Milan nakon što je Alex Sandro čisto igrao rukom te zaustavio ubačaj Hakana Calhanoglua. Bilo je to u 38. minuti i nakon gledanja VAR-a sudac Fabbri penal nije dosudio.