•
  •
  •
  •

Real Madrid je u Beogradu, u krcatoj Štark Areni, pred 20. 000 navijača pobjedio Partizan, a ključne poene iz slobodnog bacanja postigao je Mario Hezonja.

U Štark Arenu se natiskalo 20.091 gledatelja, što je novi euroligaški rekord, ali nabrijani domaćinski ugođaj, barem u utorak, nije Partizanu trasirao put na Final Four.

Momčad Željka Obradovića je propustila realizirati prvu meč-loptu u ovoj seriji, iako je otvorila utakmicu s 12:0 i premda je imala u jednom trenutku druge četvrtine 41:26.

Partizan je porazom 80:82 protiv Real Madrida propustio doći do 3:0 u seriji i proći na Final Four Eurolige.

Španjolski velikan je ovom pobjedom smanjio rezultat na 2:1 i vratio se u igru. Partizan je u utakmicu ušao sa serijom od 12:0, a prvu četvrtinu je osvojio s čak 32:19.

Ipak, nakon toga se probudio Real koji je slavio u drugoj i trećoj četvrtini pa na kraju u četvrtoj, koju je izgubio 17:16, došao do potpunog preokreta i pobjede.

Kroz veliki dio drugog poluvremena Madriđani su vodili, ali je tri minute prije kraja Nunnally pogodio tricu za prednost Partizana 77:75. No, ključnom se pokazala trica Williams-Gossa na drugoj strani, 25 sekundi prije kraja, kojom je Real poveo 80:77.

Potom je hrvatski reprezentativac Mario Hezonja pogodio slobodna bacanja za 82:77 čime je Real osigurao smanjenje u seriji na 1:2.

Walter Tavares je bio prvi strijelac Reala s 26 poena, uz 11 skokova, dok je Hezonja za 37 minuta na parketu postigao 12 poena, s tim da je tome dodao čak 14 skokova i tri asistencije. Za tri poena je gađao 1:6, za dva poena 3:4 i s linije slobodnih bacanja 3:4.

Važnu rolu u Realu odigrao je Dženan Musa koji je cijeli vrijeme bio na meti navijača Partizana i kojem su skandirali “Musa, Turčine napuši se kur***”

Kod Partizana su po 15 koševa dali Leday i Smailagić. Zbog kazni i opće tučnjave u drugom dvoboju ovih momčadi nisu mogli igrati Punter i Lessort za Partizan te Yabusele i Deck za Real.

U sljedećoj rundi natjecanja pobjednik ovog dvoboja ide na pobjednika iz serije Barcelone i Žalgirisa.

D.M./foto: press