Hrvati Sydneya slave, klub je u finalu kupa Australije, a pobjednički gol remek djelo

•

Nogometaši Sydney Uniteda 58, kluba kojim upravljaju Hrvati,  postao je prvi niželigaš u finalu australskog nogometnog kupa.

Sydney United 58, klub koji se zvao Croatia Sydney do 1992. godine i odluke australske vlade o zabrani nacionalnih obilježja u nazivu klubova, plasirao se u finale kupa Australije.

Sydney United 58 nastupa u drugom rangu australskog nogometa, odnosno u NPL NSW ligi, jednom od dva drugoligaška natjecanja u toj državi.  Klub kojim i danas upravljaju Hrvati postao je prvi klub iz druge lige koji je izborio finale Kupa Australije.

Sjajna pobjeda pred krcatim tribinama

To su ostvarili u sjajnoj utakmici na domaćem terenu protiv Brisbane Roara, u kojoj je momčad trenera Mire Vlastelice slavila rezultatom 3:2 nakon produžetaka i to pred 12 tisuća navijača prepunih hrvatskih rekvizita i obilježja. Isti su nakon kraja utakmice u velikom broju ušli na teren.

Dvaput je Sydney United 58 gubio, a pogodak odluke zabio je Glen Trifir u 105. minuti nakon prekrasne akcije.

Što se tiče same utakmice, Sydney United 58 je dva puta gubio, da bi se vraćali golovima Matthewa Bilića i Antelmija, dok je pobjednički pogodak djelo Glena Trifira u 105. minuti.

I taj pogodak je bio pravo malo remek djelo. Od prekrasne asistencije petom pa do same završnice spomenutog nogometaša.

Sydney United 58 će u finalu igrati protiv pobjednika susreta Oakleigh Cannonsa i MacArthura. Ta utakmice igra se u srijedu.

Megy M. /Foto: Twitter