HRVATSKA – NJEMAČKA 10:8 Barakude u drami izborile polufinale SP-a

•
  •
  •
  •

Hrvatska je vodila  7-3, a onda se dogodio preokret. Uporni Nijemci rade seriju 4-0 i stižu do izjednačenja.

Hrvatski vaterpolisti plasirali su se u polufinale Svjetskog prvenstva u južnokorejskom Gwangjuu svladavši u četvrtfinalu Njemačku s 10-8 (1-2, 3-1, 3-3, 3-2).

Nakon uvjerljivog nastupa s tri visoke pobjede u skupini, izabranici Ivice Tucka su se ipak pomučili protiv vrlo dobre Njemačke. Hrvatska je vrlo slabo ušla u utakmicu, izgubili su prvu četvrtinu s 2-1, a jedini gol zabili su iz peterca.

U drugoj četvrtini “Barakude” su ipak došle do svoje igre, poveli su s 4-3, a kada je u trećem dijelu igre Hrvatska došla do 7-3 činilo se da će svjetski prvaci lako privesti utakmicu kraju. Ipak, neobjašnjivo, dogodio se preokret uporni Nijemci rade seriju 4-0 i stižu do izjednačenja, da bi Maro Joković s dva važna pogotka ipak spriječio dramatičnu završnicu.

Maro Joković s tri gola, te Ante Vukičević i Andro Bušlje s po dva pogotka predvodili su strijelce “Barakuda”, dok je Marko Bijač imao 7 važnih obrana.

Hrvatska brani naslov svjetskog prvaka, a u polufinalu će igrati sa Španjolskom, koja je s 12-9 izbacila Srbiju. Polufinale se igra 25. srpnja u 10 sati.

HRVATSKA: Bijač (7 obrana), Macan, Fatović, Lončar, Joković 3, Benić 1, Vukičević 2, Bušlje 1, Miloš, Vrlić, Šetka 1, Garcia, Marcelić.

NJEMAČKA: Schenkel (9 obrana), Reibel 1, Van Der Bosch, Real 2, Preuss, Jungling, Strelezku 1, Gielen 3, Stamm, Ćuk 1, Restović, Eidner, Gotz.

Igrač više: Hrvatska 9/5, Njemačka 8/2
Peterci: Hrvatska 2/2, Njemačka 1/1