HRVATSKA – PORTUGAL 25:24 Hrvatska gubila -6, do pobjede u zadnjoj minuti

•
  •
  •
  •

Portugal je sredinom drugog poluvremena imao čak +6, ali u ludoj završnici Hrvatska se na pogon nevjerojatnog Ivana Čupića vratila i pobijedila.

Nakon jučerašnjeg poraza od Francuske hrvatska rukometna reprezentacija danas je na olimpijskom kvalifikacijskom turniru u Montpellieru u dramatičnoj završnici došla do pobjede 25:24 protiv Portugala!

U jednoj od najnevjerojatnijih utakmica u povijesti hrvatskog rukometa Hrvatska je u zadnjih 15 minuta napravila čudo, nadoknadila je golemu razliku Portugala i došla je na koračić od plasmana na Igre.

Portugal je u 35. minuti imao vodstvo 10:16,  ali tada se probudila Hrvatska i u sljedećih osam minuta došla je na gol zaostatka. Mučili smo se igrom gol za gol i “visili” na minimalnom zaostatku sve do 53. minute, kada je sjajni Ivan Čupić pogodio za prvo izjednačenje  (21:21), a u  58. minuti nam je Duvnjak osigurao prvo vodstvo nakon početka! Pobjedu je osigurao Luka Cindrić pogotkom 20 sekundi prije kraja

Hrvatska je odigrala vrlo blijedo prvo poluvrijeme u kojemu je gotovo cijelo vrijeme bila u rezultatskom minusu, s posve bezidejnom igrom u napadu. Postignuto je samo devet golova u prvih 30 minuta i Portugalci su propustili priliku steći puno veću prednost od 12:9, s koliko se otišlo na odmor.

U drugo poluvrijeme se ušlo i još gore, pa Horvatovi izabranici u 36. minute gube s čak šest razlike (10:16). U 41. minuti sa po dva gola Čupića i Mandića Hrvatska smanjuje na 14:16, a potom u više navrata dolazi na samo jedan gol razlike.

U 54. minuti naš najbolji igrač Čupić pogađa za izjednačenje (21:21), a dvije minute prije kraja Duvnjak iz protunapada pogađa prazni gol Portugalaca za vodstvo Hrvatske 24:23.

Branquinho je potom s krila zatresao mrežu za 24:24, a dvadeset sekundi prije kraja Luka Cindrić preuzima odgovornost i postiže pobjednički gol za 25:24 i produžetak nade za Tokio.

U hrvatskim redovima najbolji igrač bio je Ivan Čupić sa devet golova iz devet udaraca, dok su Cindrić i Mandić postigli pod četiri gola. Portugalce je predvodio Iturriza s pet golova.

U drugom susretu iz naše skupine igraju Francuska i Tunis. Unatoč pobjedi, Hrvatska ne ovisi sama o sebi, jer mogu ispasti u slučaju da u zadnjem kolu Portugalci dobiju Francuze.

Hrvatska sutra mora pobijediti Tunis i čekati da Francuska slavi protiv Portugala. U slučaju da Hrvatska pobijedi afričku reprezentaciju, a Portugal sruši domaćina (koji večeras mora dobit Tunis), stvorio bi se krug Hrvatske, Francuske i Portugala. Hrvatska bi ispala u svakom scenariju osim ako Portugal ne pobijedi Francusku s više od pet razlike.