HRVATSKA – PORTUGAL 31:28 Juniori u finalu Svjetskog prvenstva!

•
  •
  •
  •

Hrvatska rukometna reprezentacija do 21 godine izborila je finale Svjetskom prvenstva u svom godištu pobjedom nad Portugalom 31:28 te je izborila finale s Francuskom!

Otvorili smo dvoboj sigurno i do najvećeg vodstva u prvom poluvremenu došli smo relativno brzo, u 19. minuti, kada je Halil Jaganjac zabio za 9:4. Sjajna 6-0 obrana i razigran napad odveli su mlade Hrvate do velike prednosti prilično rano.

No nakon toga primili smo tri gola zaredom i u 27. minuti vratar Ereš nas je svojom šestom obranom spašavao, odnosno zadržao na odstojanju od dva gola unatoč igraču manje.

“Crnu rupu” u napadu prekinuo je ipak Martinović, a uslijedio je gol Jaganjca u 29. minuti za “plus tri”. Vistorop u zadnjoj minuti prvog dijela pogađa za 12:8, ali do kraja ipak su Portugalci uspjeli smanjiti na 12:9.

Drugo poluvrijeme otvorili smo s dva gola Martinovića i u 33. minuti smo imali prelijepo vodstvo 14:9, drugi put na utakmici došli smo na pet pogodaka prednosti, ali novi pad u igri omogućio je suparnicima četiri brza gola za 14:13. Niz Portugalaca zaustavili su golovi Vistoropa i Jaganjca, no nakon pet minuta igre “gol za gol” uspjeli su nam dva zaredom zabiti suparnici i povesti 17:18, što im je bilo prvo vodstvo.

Sad smo mi “lovili” prednost protivnika. Šarac je projektilom izvana izjednačio na 18:18, potom je pogodio Martinović za 19:19, a 12 minuta prije kraja sjajnom fintom Šarac se riješio pola obrane i pogodio “zicer” za 21:21. Nakon što smo se uspjeli dvaput obraniti Mileta s krila zabija svoj peti gol na utakmici za povratak vodstva na našu stranu (22:21), a potom Šarac, također svojim petim pogotkom, odvodi Dominikovićeve momke do nove prednosti 23:21.

Devet minuta prije kraja isključen je Šarac u istoj minuti u kojoj je zabio dva gola, no sjajno se probio Vistorop, koji je precizan za 25:22!

Obranio nam je portugalski vratar dva čista “zicera”, ali nisu ni Portugalci bili precizni, pa smo u posljednjih pet minuta utakmice ušli s dva gola prednosti. Na ulasku u 58. minutu dobili smo igrača više i iskoristili smo to obilno, ekspresno smo poveli s 29:25 na ulasku u zadnje dvije minute. Vekić je zbog ružnog starta u završnici dobio crveni karton, ali isključen je i portugalski rukometaš pa to nismo osjetili i do kraja smo sačuvali stečenu prednost!

Hrvatski juniori će u finalu igrati protiv vršnjaka iz Francuske, koji su  u neizvjesnom dvoboju s 35:33 bili bolji od Egipta.

Rukometaši izbornika Davora Dominikovića su uoči finalnog obračuna u sjajnom nizu od osam pobjeda, a današnjeg protivnika već su nadvisili u skupini, kad su slavili s 32:30.

R. I. /Foto:screenshot