ITALIJA SE KLANJA KALINIĆU: Zbog ovog Hrvata obožavamo nogomet

•
  •
  •
  •

Fiorentina je u ponedjeljak u 15. kolu Serie A kod kuće bila bolja od Sassuola (2:1), a strijelac oba pogotka za domaćine bio je hrvatski nogometni reprezentativac NikolaKalinić.

Napadač Viola i Vatrenih prvo je načeo mrežu gostiju u 10. minuti na asistenciju Milana Badelja, da bi u 39. minuti genijalnim potezom petom ponovno matirao gostujućeg vratara Consiglija.

Prvo gol pao je u desetoj minuti kada je Milan Badelj vratio odbijenu loptu u kazneni prostor, a Kalinić je eskivirao zaleđe i na kraju je uspio efektno pospremiti loptu u mrežu. Kaliniću je to bio 11. gol ove sezone, a do prvog ovogodišnjeg tuceta golova stigao je u 40. minuti utakmice.

Ako je prvi gol bio lijep,  drugi je maestralan. S desne strane probio je Chiesa i onda oštro centrirao po podu na peterac, a Kalinić je iz okreta petom zabio za 2:0. Prekrasan gol zbog kojega obožavamo nogo0met!

Utakmica je nakon toga ušla u smiraj, a Sassuolo se probudio pred kraj susreta, a uspjeli su i smanjiti. U 76. minuti Acerbi je poravnao, ali Sassuolo nije uspio izjednačiti do kraja susreta, iako je imao dosta vremena jer je sudac produžio utakmicu za čak šest minuta.

Talijanski mediji puni su hvale za našeg napadača kao i trener Fiorentine Paulo Sousa.

– Presretni smo što smo uspjeli slaviti u ovoj utakmici, a Kaliniću ide odlično, govorimo o igraču visoke kvalitete, jako mi je drago zbog njega – govorio je Sousa nakon susreta.