Laura Štefanac osvojila zlato na Europskom prvenstvu u atletici

•
  •
  •
  •

Hrvatska atletičarka Laura Štefanac (21) osvojila je zlatnu medalju u bacanju koplja na Europskom prvenstvu u atletici za gluhe koje je održano u njemačkom Bochumu.

Laura je na Europskom prvenstvu za gluhe nastupila u dvije discipline. Natjecanje je otvorila bacanjem diska gdje je zauzela šesto mjesto, a naslov europske prvakinje osigurala je bacivši koplje 45,82 m.

Drugo mjesto zauzela je predstavnica Bugarske Uzanova s hicem 44,30 m, dok je treća bila Ruskinja Klechkina sa 41,95 m.

“Neopisiv je osjećaj imati zlato oko vrata i stvarno sam sretna. Trener i ja smo puno radili i drago mi je što je rad urodio plodom. S druge strane mi je žao zbog rezultata, znam da mogu više, bila sam spremna na više. Jednostavno nije išlo, vrućina, krivi vjetar, nisam mogla probuditi noge.

Žao mi je da nisam bacila svjetski ili osobni rekord, ali zlato je zlato! Nastavljamo dalje s treninzima jer su veliki ciljevi ispred nas i ne mislimo stati na ovome”,  rekla je naša atletičarka Laura Štefanac.

Laura je mlada osoba s izraženim radnim navikama i velikim ciljevima. Rođena je potpuno gluha, a 2001. godine ugrađena joj je umjetna pužnica. To nisu za nju bile prepreke, već izazovi s kojima raste svakim danom.

Članica je Atletskog kluba Kvarner-Rijeka, trenira i živi u Celju te je upravo završila prvu godinu stručnog studija “Menadžmenta športa i športskih djelatnosti” na sveučilištu Libertas,

Prije dvije godine osvojila je zlato na Olimpijskim igrama gluhih u Samsunu.

R.I. /Foto:privatna arhiva