MAN. UNITED – BARCELONA 2:1 United preokretom izbacio Barcu iz Europa lige

•
  •
  •
  •

Nogometaši Manchester Uniteda izborili su plasman u osminu finala Europske lige pobijedivši na Old Traffordu Barcelonu 2:1 nakon što je prvi susret završio 2:2 i kojem je Barcelona oštećena za preočit penal.

‘Crveni vragovi’ su u derbiju večeri preokretom na Old Traffordu porazili Barcelonu 2:1 i ukupnim rezultatom 4:3 prošli dalje.

Manchester United je odlično otvorio utakmicu i na samom startu je već imao sjajnu priliku kad je Bruno Fernandes izašao sam ispred Ter Stegena, ali je golman Barcelone uspio zaustaviti njegov udarac.

Nakon toga Barcelona je zaigrala nešto bolje i uspjela nametnuti ritam, a Katalonci su to iskoristili u 18. minuti kad su došli do vodstva.

Alejandro Balde pao je u kaznenom prostoru Uniteda nakon duela s Fernandesom, te je sudac Turpin pokazao na penal. Odgovornost je preuzeo Robert Lewandowski koji je uz dosta sreće uspio svladati De Geu dovesti Barcelonu u prednost od 1:0.

Manchester United je na početku drugog poluvremena ekspresno došao do izjednačenja. Domaći su u 47. minuti odigrali fantastičnu akciju nakon koje je Fred sjajno pogodio za 1:1, a asistenciju je upisao Fernandes.

Barcelona je do novog vodstva mogla u 64. minuti. Nakon odličnog centaršuta u kaznenom prostoru Uniteda sam je ostao Kounde koji je glavom sjajno šutirao, ali maestralno je to obranio De Gea.

Kazna za taj promašaj stigla je samo desetak minuta kasnije. Igrači Uniteda iskoristili su konfuziju u obrani Barcelone, lopta je na kraju došla do Antonyja koji u 73. minuti sjajno zabija za 2:1 i veliko slavlje na Old Traffordu.

Nakon ispadanja iz Europe Barcelona se može apsolutno posvetiti domaćem prvenstu. Nakon 22 odigrana kola vodeća je na ljestvici La lige s 59 bodova, osam više od drugoplasiranog Rala.

Hina/Foto: pmedia