Mandžukić ‘nemogućim’ golom zakomplicirao bitku za Ligu prvaka – video

•
  •
  •
  •

Atalanta je odigrala 1:1 na gostovanju kod Juventusa u 37. kolu talijanske Serie A, a golove su zabili Iličić u 33. minuti i Mandžukić u 80. minuti utakmice.

Mandžukić je izjednačujući, “nemogući” gol za Juventus postigao deset minuta prije kraja utakmice i 20 minuta nakon što je ušao u igru.

Mandžo je mjesec i pol pauzirao zbog ozljede, ovo je prvi nastup za Juventus nakon 6. travnja i derbija protiv Milana, a povratak je obilježio desetim ovosezonskim zgoditkom, prvim nakon gotovo pet mjeseci.

Njegov gol spada u seriju čudesnih golova.

Cuadrado je s desne strane poslao tešku loptu na drugu stativu. Činilo se da ide u gol-aut i da ju je nemoguće uhvatiti. Za većinu igrača da, ali nikako ne za Mandžukića.

U naizgled nemogućoj situaciji bacio se na loptu i poslao kroz noge vratara Gollinija.

O ovome remek-djelu Mandžukića pišu brojni navijači na društvenim mrežama, a gol je impresionirao i talijanske novinare.

“Kakav gol Mandžukića”, navodi Corriere dello Sport i dodaje: “Mandžukić je iz nemoguće pozicije gurnuo loptu vrataru kroz noge.”

Bila je to slavljenička večer u Torinu za Massimiliana Allegrija, Cristiana Ronalda i Andrea Barzaglija.

Uoči početka utakmice Ronaldo je dobio nagradu za najkorisnijeg igrača Serie A ove sezone, dok su Allegri i Barzagli posljednji put nastupili u Torinu.

U Serie A, prije zadnjeg kola, bitka za dva preostala mjesta koja vode u Ligu prvaka sada je do kraja zakomplicirana.

Atalanta, Inter, Milan i Roma su unutar tri boda. Ali samo dva kluba ići će u Ligu prvaka, a šanse Rome su samo teoretske.

U posljednjem ovosezonskom kolu Atalanta je domaćin Sassulou, Inter dočekuje Empoli,  a Milan gostuje kod SPALA.