Marca: Naklon Hrvatu! Veteran Modrić je zaslužio ovacije prepunog stadiona!

•
  •
  •
  •

Real Madrid pobijedio je Barcelonu 2:1 i preuzeo tron u Primeri, barem privremeno, jer Atletico danas stupa u akciju. Hvalospjevi madridskim medija na račun igre Bijelih ne jenjavaju, a ističe se fantastična igra Luke Modrića.

“Veteran je zaslužio ovacije punog stadiona”, piše Marca o Hrvatu.

“Njegova veza s Kroosom je telepatska i taj vezni par kontrolirao je utakmicu u prvom poluvremenu. I dok je dosta njegovih suigrača zamijenjeno, on je ostao do kraja”.

Hrvat je ujedno i najbolje ocijenjeni nogometaš Reala, na apsolutnom prvom mjestu u izboru čitatelja Marce. Na drugom mjestu je Benzema, a potom slijede Militao, trener Zidane, Kroos, Nacho…

U velikom derbiju 30. kola golove za Real zabili su Karim Benzema i Toni Kroos, a jedini pogodak za Barcelonu zabio je Oscar Mingueza.

Real je poveo već u 14 minuti spektakularnim golom Benzeme. Vasquez je ubacio s desne strane, a Benzema je iz blizine petom zabio za vodstvo. U 28. minuti Toni Kroos je povećao na 2-0 iz slobodnog udarca s ruba kaznenog prostora, a pritom je imao i sreće jer se lopta od Desta u živom zidu i ušla u gol.

Luka Modrić odigrao je cijelu utakmicu i zasluženo je ponio titulu  igrača El clasica.