Najluđa utakmica Lige prvaka: Totenham u drami izbacio City!

•
  •
  •
  •

U “ludoj” uzvratnoj četvrtfinalnoj utakmici punoj preokreta u Manchesteru Tottenham je izgubio od domaćina Cityja s 4:3, ali je zbog pravila o golu u gostima zahvaljujući pobjedi 1:0 na svom terenu izborio polufinale Lige prvaka, postavši sedmi engleski klub u povijesti kojem je to uspjelo!

Liverpool prošao Porto s ukupnih 6:1 i izborio polufinale

Strijelci su za City bili Raheem Sterling (4, 21), Bernardo Silva (11) i Sergio Aguero (59), a za Tottenham su zabili Son Heung Min (7, 10) i Fernando Llorente (73).

U Manchesteru je utakmica počela kao da se radi o rukometu, a ne nogometu jer su čak četiri gola pala u prvih 11 minuta. Krenulo se golom Sterlinga već u četvrtoj minuti, kada je napadač Citya sa 16 metara precizno pogodio lijevi kut vrata gostiju. No, odmah se ukazao Južnokorejanac Son, koji je prvo u sedmoj minuti znalački iskoristio pogrešku obrane Citya za 1:1, a u 10. minuti je preciznim udarcem u same rašlje zabio svoj drugi gol u samo tri minute.

Golijada se nastavila u 11. minuti, kada je Bernardo Silva zabio za 2:2, ali uz puno sreće jer je lopta pogodila braniča i prevarila vratara Llorisa. U 21. minuti City vodi s 3:2 – nakon ubačaja De Bruynea na drugoj je vratnici Sterling, koji lako postiže svoj drugi gol na utakmici.

U 59. minuti Aguerro snažnim i preciznim udarcem pogađa za 4:2 na oduševljenje prepunog Ettihada. No, Tottenham se nije predavao i u 73. minuti Španjolac Llorente nakon kornera tijelom ubacuje loptu u mrežu za 4:3, što je rezultat koji je goste vodio u polufinale. Taj gol se dugo provjeravao VAR-om jer se činilo da je Llorente igrao rukom, ali je napokon ipak priznat.

U 93. minuti Sterling postiže gol za prolaz i veliko slavlje, ali ga turski sudac i VAR poništavaju zbog ofsajda. Guardiola i njegovi igrači bili su u polufinalu 20-ak sekundi, a onda je gol poništen i to je bio kraj!

U polufinalu će igrati Barcelona – Livepool i Tottenham – Ajax.