Najteži poraz Đokovića u karijeri: Lucky looser ga deklasirao 6:2, 6:1

•
  •
  •
  •

Novak Đoković poražen je u četvrtfinalu turnira u Beču od Talijana Lorenza Sonega, 42. igrača svijeta, 6:2, 6:1.

Talijanski tenisač Lorenzo Sonego (ATP – 42.) ostvario je senzacionalnu pobjedu u četvrtfinalu ATP turnira serije 500 u Beču, gdje je u petak svladao prvog igrača svijeta Srbina Novaka Đokovića sa 6:2, 6:1 za samo 68 minuta.

Za 25-godišnjeg Talijana to je prva pobjeda nad igračem iz društva Top 10, koja mu je donijela prvo polufinale na ATP turnirima od prošlogodišnjeg turnira u Kitzbühelu.

Sonego je potpuno nadigrao najboljeg tenisača svijeta, spasivši svih šest ‘break’ lopti koje je Đoković imao u drugom setu, kad se pokušavao vratiti u meč. Vrlo dobrim servisom i napadačkom igrom, gotovo bez pogreške u prvom setu, Talijan pronašao pobjedničku formulu protiv neprepoznatljivog Đokovića.

Ovo je bio njihov prvi međusobni susret. Đoković je 12 puta igrao protiv “sretnih gubitnika” u karijeri i nijednom nije izgubio.

Đoković je do četvrtfinala stigao nakon pobjeda protiv Filipa Krajinovića i Borne Ćorića, čime je osigurao prvo mjesto na kraju ove teniske godine.

Srpski tenisač imao je samo 7 winnera i čak 25 neprisiljenih pogrešaka, što mu se rijetko kada dogodilo. Na početku meča se vidjelo da nešto nije u redu kada je dozvolio dva breaka i odmah zaostao 4:0.

Uspio je pogoditi poen tek nakon šestog servisa. Talijan je lako uzeo prvi set, a u drugom je bila ista priča, dva breaka i 1:5, nakon čega je ostvario najveću pobjedu u karijeri

Sonego će za svoje drugo finale u karijeri igrati protiv pobjednika dvoboja Bugarina Grigora Dimitrova  i Britanca Daniela Evansa

Turnir je istom danu ostao i bez drugog nositelja. Rus Andrej Rubljov ( 8) iznenadio je domaćeg favorita i branitelja naslova Dominica Thiema (3) te ga svladao sa 7:6 (5), 6:2.

Rubljov će u polufinalu igrati protiv Južnoafrikanca Kevina Andersona (111.) koji je spriječio ruski obračun za finale svladavši sa 6:4, 7:6  šestog tenisača svijeta Danila Medvjedeva.

(Hina/Foto: getty)