Nakon Beograda Mađari Srbe pobjedili i u Budimpešti. Piksi se križao

•
  •
  •
  •

Mađarska je u Budimpešti pred 67.000 gledatelja u spektakularnoj atmosferi pobijedila Srbiju 2:1 u sedmom kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2024.  Istim rezultatom Mađatri su dobili u i prvoj utakmici u Beogradu

Srbija je dominirala i stvarala šanse, no Mađarska ih je drugi put u ovom ciklusu uspjela savladati. Mađari nakon pet odigranih kola imaju tri boda više od drugoplasirane Srbije, ali i utakmicu manje.

Ovom pobjedom Mađarska se značajno približila plasmanu na završni turnir, a Srbiji preostaje borba za drugu poziciju protiv Crne Gore. Srbija se u drugom poluvremenu napromašivala, što je izazvalo nevjericu njihovog izbornika Dragana Stojkovića Piksija, koji se u nekoliko navrata prekrižio.

Srbi izjednačili pa odmah primili spektakularan gol

Mađarska je povela u 21. minuti. Loic Nego probio je Aleksu Terzića po desnoj strani i lijepo asistirao Barnabasu Vargi, koji je s desetak metara precizno pogodio za vodstvo domaćina. Srbija je izjednačila na 1:1 u 33. minuti golom stopera Strahinje Pavlovića. On je zabio nakon ubačaja Andrije Živkovića iz kornera s desne strane.

Samo 70 sekundi  kasnije Srbija je doživjela novi šok. Roland Sallai iskoristio je drugu večerašnju asistenciju Negoa i prekrasno pogodio za novo vodstvo Mađarske. Sallai je fantastično lijevom nogom s 18 metara probio Vanju Milinkovića-Savića za erupciju oduševljenja na Puškaš Areni u Budimpešti.

Srbija nije imala sreće

U 51. i 54. minuti Srbiji su poništena dva gola zbog minimalnog zaleđa. Oba puta poentirao je Mitrović, no francuski sudac Letexier oba je puta donio ispravne odluke.

U 71. minuti Srbija je nakon kornera imala dvije velike šanse. Dušan Tadić je tukao iz blizine i pogodio desnu stativu. Nakon njega udarac je uputio Pavlović, no i njegov je udarac završio na istoj stativi.

Dvije minute zatim Mađarska je imala stopostotnu šansu, no Bendegúz Bolla iz velike prilike nije uspio pogoditi. Srbi su u 95. minuti imali šansu preko Nikole Milenkovića, no njegov je udarac zaustavio domaći vratar Denes Dibusz.

Tijekom utakmice više puta smo vidjeli verbalne incidente i provokativne gestikulacije između vratara Srbije Vanje Milinkovića-Savića i Mađara Zsolta Kalmaraa, a na kraju utakmice, nakon što je sudac odsvirao kraj, umalo je izbila tučnjava. Nakon koškanja obojica su dobila žuti karon, Mađaru je to bio drugi pa je na kraju dobio crveni karton

Srbija u sljedećem kolu dočekuje Crnu Goru već u utorak. Mađarska putuje u Litvu i pobjedom može osigurati plasman na Europsko prvenstvo 2024. u Njemačkoj.