Osvojio Ameriku i Rusiju: Nakon New Yorka Marin Čilić pokorio i Moskvu

•
  •
  •
  •

U FINALU drugog i petog nositelja Kremlin Cupa u Moskvi Marin Čilić bio je uspješniji od Španjolca Roberta Bautiste Agutasa 6:4, 6:4 osvojivši svoj 13. naslov, a četvrti ove sezone nakon Zagreba, Delray Beacha i US Opena.

Čilić je do pobjede protiv Španjolca stigao nakon sat i 25 minuta igre. Bautista Agut je ove godine najviše napredovao. Započeo je sezonu na 64. mjestu, a prije turnira u Moskvi stigao je do 16. pozicije. Međutim, protiv Čilića u njihovom prvom međusobnom susretu na ATP turnirima nije mogao. Španjolcu je to bio četvrti finale u karijeri i drugi poraz. Ove godine je pobijedio u Stuttgartu i Hertogenboschu.

Marin Čilić ispred Boljšoj teatra u Moskvi

Naš tenisač najviše problema imao je na početku meča. Bautista Agut je dobio prvi gem, a potom imao i dvije “break lopte” za vodstvo 2:0, no Marin se spasio. Do rezultata 3:3 oba su tenisača držala svoj servis, a tada je Marin oduzeo servis suparniku i potom mirno priveo set kraju za 6:4. Ključni trenutak drugog seta dogodio se u već u uvodnoj igri. Čilić je napravio “break” te poveo 2:0, a gem viška održao je do kraja seta i zaključio meč sa 6:4, 6:4.

I to je sve, imao je tri break lopte Bautista, ali nije ih iskoristio, baš kao što ih nije iskoristio isto toliko kad je Čilić servirao za prvi set. Valjda se od tog šoka Bautista nije snašao jer je odmah ostao bez gema na svom prvom servisu u drugom setu.

Stajalo ga je to meča jer je Čilić rutinirano čuvao prednost i došao do još jednog naslova. Odlična uvertira za Masters u Londonu!