OVO JE ZA ZATVOR: Gavranović je imao sreće nakon krvničkog starta Pjatova-video

•
  •
  •
  •

Nogometaši Dinama odigrali su 2:2 (1:1) kod Šahtara u Harkivu u 3. kolu skupine C Lige prvaka, a jedan od ključnih trenutaka utakmice za hrvatskog prvaka dogodio se u 60. minuti, kada je španjolski sudac Lahoz sve iznenadio i dosudio jedanaesterac za Modre.

Ukrajinski prvak je poveo u 16. minuti golom Jevhena Konopljanke, izjednačio je u 25. minuti Dani Olmo nakon asistencije Mislava Oršića, a onda je na scenu stupio ukrajinski vratar Andrij Pjatov, hrvačkim zahvatom srušio Marija Gavranovića u šesnaestercu pri izvođenju jednog Dinamovog kornera, a nakon toga mu podmetnuo nogu pod leđa i zamalo ga teško ozlijedio.

Španjolski sudac pokazao je na bijelu točku i šokirao domaću publiku koja vjerojatno nije dobro vidjela što se dogodilo.

Ponovljeni pregled VAR-om pokazao je koliko je to bio pogibeljan start i bez sumnje za najstrožu kaznu koju je iskoristio Mislav Oršić.

Kad se pogleda video zaključak je  da je Gavranović imao sreću jer  mu je vratar Šahtara  umalo slomio nogu. Namjeran start zbog kojega je, osim penala, dosuđen i žuti karton  Pjatovu, a mogao je dobiti i crveni.

Gavranović je igru naputio šepajući, a suigračima na klupi je pokazivao što se dogodilo i kako mu je vratar Šahtara umalo slomio nogu.

“U snimkama možete vidjeti da sam ga faulirao, ali ne možete vidjeti cijelu snimku te situacije kada me Gavranović blokirao. Rekao sam sucu da je napadač Dinama došao kod mene i nije uopće gledao loptu nego kako mene omesti. Sudac je na kraju dosudio penal”, pokušao se nakon utakmice opravdati Pjatov.