•
  •
  •
  •

U jednom od najvećih derbija talijanskog nogometa, poznatom i kao “Derby della Madonnina” Milan i Inter su na San Siru odigrali 2:2, a za Inter je izjednačujući pogodak postigao Ivan Perišić u sudačkoj nadoknadi utakmice. Prije toga je i asistirao za prvi gol Intera.

Domaćin je poveo u 42. minuti sjajnim pogotkom Španjolca Susa na asistenciju Giacoma Bonaventure. Izjednačio je Antonio Candreva još ljepšim pogotkom u 53. minuti. Akciju je započeo naš Ivan Perišić koji je iz auta uposlio Candrevu, a ovaj je povukao loptu te sjajno opalio s više od 20 metara. Radost ‘Nerazzurra’ kratko je trajala jer je Suso pet minuta kasnije zabio svoj drugi gol na utakmici. Španjolca je nesebično uposlio Bacca. Kada se već činilo kako će Milan upisati pobjedu, Perišić je u gužvi pred vratima zabio za 2:2.

Hrvatski reprezentativac je i u prvom poluvremenu bio blizu pogotku, dva puta je zaprijetio Gianluigiju Donnarummi, oba puta glavom i oba puta je pucao pored gola.Marcelo Brozović je igrao do 75. minute, a bio rastrčan i izvodio je sve prekide za goste. Mario Pašalić je za Milan odigrao posljednje tri minute.

Na ljestvici vodi Juventus sa 33 boda, Roma i Milan imaju po 26 bodova, a Lazio i Atalanta po 25 bodova. Inter je deveti sa 18 bodova.

Maxportal/HRT/foto:arhiva