Plavi dio Manchestera slavi, City obranio naslov prvaka

•
  •
  •
  •

Nogometaši Manchester Cityja obranili su naslov prvaka Engleske nakon što su u zadnjem kolu na gostovanju pobijedili Brighton & Hove Albion 4:1 i okončali prvenstvo s bodom više od Liverpoola koji je na Anfieldu svladao Wolverhampton 2:0

Megaskup i vrlo moćan klub, koji vodi Pep Guardiola, a koji u Engleskoj ima najmanje navijača, drugi put zaredom je osvojio titulu.

Iako je Brighton poveo golom Glenna Murraya (27′), Manchester City do poluvremena je okrenuo rezultat u svoju korist golovima Aguera (28′) i Laportea (38′), da bi u nastavku riješio utakmicu.

Momčad Pepa Guardiole pobijedila 4:1, pa ‘Redsima’ nije bila dovoljna pobjeda 2:0 protiv Wolverhamptona.

‘Građanima’ je ovo drugi trofej sezone nakon što su osvojili i Liga kupa, a 18. svibnja će imati priliku osvojiti i treću ‘kantu’ u finalu FA kupa protiv Watforda.

Počelo je sjajno za Liverpool

‘Redsi’ su u 17. minuti poveli 1:0 golom Sadia Manea i u tim trenucima momčad s Anfielda je bila prvak. Korak bliže naslovu Liverpool je stigao u 27. minuti kada je Glenn Murray nakon ubačaja iz kornera doveo Brighton u vodstvo protiv Manchestera.

No, prednost domaćina kratko je trajala. Samo 87 sekundi kasnije City je izjednačio, a gol i to 21. ove sezone zabio je Sergio Aguero. Argentincu je asistirao David Silva kojem je to bila čak 18. asistencija za Aguera.

U povijesti Premiershipa samo su tri igrača imala više asistencija točno određenom igraču. Anderton je upisao 20 asistencija Sheringhamu, a isti broj imali su i McManaman za Fowlera, te Lampard za Drogbu.

‘Građani’ su u potpunosti okrenuli rezultat u 38. minuti kada je Aymeric Laporte glavom zabio za 2:1 nakon ubačaja iz kornera, a sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Riyad Mahrez u 64. minuti. Za kraj priče sjajno je zabio Ilkay Gundogan iz slobodnjaka u 72. minuti.

U drugom susretu Liverpool je pobijedio 2:0, a oba gola je zabio Sadio Mane. Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren nije nastupio. Ciyt je na koncu okončao sezonu s 98 bodova, dok je Liverpool drugi s 97 bodova.

Chelsea je na gostovanju odigrao 0:0 protiv Leicester Citya osvojivši treće mjesto, a Mateo Kovačić je igrao od 76. minute.

Arsenal je na gostovanju pobijedio Burnley 3:1, Tottenham je odigrao 2:2 protiv Evertona, dok se Cardiff oprostio od Premiershipa pobjedom na Old Traffordu protiv Manchester Uniteda 2:0, a oba gola je zabio Nathaniel Mendez-Laing (23-11m, 54).

U ‘ljepotici’ zadnjeg kola Crystal Palace je pobijedio Bournemouth 5:3. Golove za domaći sastav zabili su Batshuayi (24, 32), Simpson (34-ag), Van Aanholt (66) i Townsend (81), a za goste Lerma (42), Ibe (57) i King (73).

Iz lige su već ranije ispali Fulham, Cardiff City i Huddersfield.