Prve reakcije s Wembleyja:’Razočarani smo jer smo vodili do 80. minute, imali pobjedu u rukama’

•

Hrvatska nogometna reprezentacija izgubila je od Engleske s 2:1 na Wembleyju u sklopu posljednje utakmice u elitnoj skupini Lige nacija.

Izabranici Zlatka Dalića mogli su remijem s barem jednim postignutim golom sačuvati “prvoligaški” status, ali današnjim porazom ispali su iz elitnog društva Lige nacija.

Nakon lošeg prvog poluvremena Hrvatska je u nastavku zaigrala puno bolje. Andrej Kramarić nakon sjajne akcije Brekala postigao je pogodak u 57. minuti za vodstvo Hrvatske, ali je u 78. minuti Gordi Albion uspio doći do izjednačenja. Nakon što je Hrvatska prethodno propustila zaključiti utakmicu u jednoj kontri, gol im je u narednom napadu zabio Jesse Lingard.

U 85. minuti za preokret i veliko slavlje Engleza na kultnom Wembleyju pogodio je Harry Kane, nakon još jedne pogreške u hrvatskoj obrani.

“Ostali smo svi razočarani jer smo imali pobjedu u rukama. Zabili smo taj zgoditak, nažalost nedostajalo nam je malo sreće da ga i obranimo i s pobjedom se vratimo kući”, rekao je kratko Josip Brekalo.

Izbornik Zlatko Dalić istaknuo je sjajnu igru svojih nogometaša, ali i podsjetio na čudesan uspjeh hrvatske nogometne reprezentacije koji je ostvaren ove godine.

“Prvo čestitke Englezima na pobjedi i čestitke igračima na muškoj utakmici i na cijeloj sezoni, napravili smo veliku stvar ove godine!

Napravili smo sjajan temelj za budućnost, pokazali smo da imamo odlične igrače i da na njih možemo računati u novome ciklusu kvalifikacija. Siguran sam da će biti rasprodan stadion s kim god da ćemo igrati iduće godine i to je ono što je bitno. Jesmo, izgubili smo, ali izgubili smo muški!

Teško da se može pričati o tome da smo igrali loše, ne može to biti loše pa izgubili smo od Engleza na Wembleyju…  Imali smo problema s ozljedama, bilo je golova iz prekida, a bilo je i grešaka, naravno.

Vlašić je igrao od prve minute zato što je u formi, igra standardno u svojem klubu i to je ono što je presudilo. Trebao nam je onaj vezni igrač koji igra prema naprijed, a Miki (Milan Badelj) ne igra standardno, kao ni Pašalić.

Vrsaljko je osjetio bol u loži, vidi se da mu treba odmora, ali nadamo se da nije ništa ozbiljno i da je to samo prolazno… Čestitke još jednom svim igračima!”, zaključio je izbornik Dalić.

Završni turnir Lige nacija igrat će se od 5. do 9. lipnja 2019., a plasman na FF je osim Engleske do sada izborio i Portugal.