REAL MADRID – ATALANTA 3:1 Real prošao u četvrtfinale, Modrić briljirao

•
  •
  •
  •

Nogometaši Real Madrida plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka pobijedivši Atalantu s 3-1 (1-0) u uzvratnom dvoboju odigranom u utorak na stadionu Alfredo Di Stefano u Madridu.

Vodeći pogodak za Real postigao je Karim Benzema u 34. minuti na asistenciju Luke Modrića, a za 2-0 je kapetan Madriđana Sergio Ramos iskoristio kazneni udarac u 60. minuti. Atalanta je smanjila zaostatak u 83. minuti, a strijelac je bio Luis Muriel iz slobodnog udarca. Konačnih 3-1 postavio je Marco Asensio u 85. minuti.

Talijani su na početku dvoboja pokušali iznenaditi Real žestokim pritiskom u polovici domaće momčadi. Rezultat je bila prva prilika na utakmici iz koje je Gosens pucao, a Courtois obranio prvi pokušaj gostiju.

Nakon desetak minuta Real se oslobodio početnog pritiska Atalante i držao kontrolu u sredini terena, gdje su se dosta često u izravnim dvobojima našli hrvatski reprezentativci Luka Modrić i Mario Pašalić, iz kojih je kapetan ‘vatrenih’ uglavnom izlazio kao pobjednik.

U 20. minuti je domaća momčad prvi put ozbiljnije zaprijetila kad je Mendy poslao loptu do Benzeme, a francuski napadač je pokušao pucati iz teškog kuta, no njegov je udarac blokirao Romero. Atalanta se još jednim blokiranim udarcem spasila u 27. minuti. Vinicius Junior je povukao kontranapad, izmjenio dodavanja s Karimom Benzemom, ali je njegov udarac iz srca kaznenog prostora završio u bloku Djimsitija.

U 34. minuti je Real uputio prvi udarac unutar okvira i lopta je završila u mreži. Strijelac je bio Benzema, a sve mu je pripremio Luka Modrić. Velike zasluge za pogodak ima i gostujući vratar Marco Sportiello koji je loše ispucao loptu koju je na 25 metara od gola presjekao i sjajno primirio Modrić. U nekoliko koraka je ušao u kazneni prostor i zavrnuo prizemnu loptu u sredinu prema usamljenom Benzemi koji je precizno poslao loptu u desni donji kut.

Francuz je tako došao do svog 70. pogotka u Ligi prvaka, a Real udvostručio prednost ostvarenu u prvoj utakmici.

Gian Piero Gasperini je odlučio od prve minute drugog poluvremena krenuti po pobjedu koja bi mu donijela prolaz u četvrtfinale pa je u svlačionici ostavio Marija Pašalića, a ubacio kolumbijskog napadača Duvana Zapatu.

No, prvu priliku u drugom poluvremenu imao je Real, a u glavnoj ulozi bio je Vinicius Junior. Brazilac je oduzeo loptu na 20-ak metara od svojih vrata i krenuo u sprint od osamdesetak metara pri kraju kojeg je napravio slalom među četvoricom igrača Atalante, a kad je s pet metara trebao svladati Sportiella, gurnuo je loptu pokraj vratnice.

Brazilac se za svoju pogrešku iskupio u 58. minuti. Tek što je kod Atalante ušao Josip Iličić, Vinicius Jr. se još jednom sjurio u kontranapadu po lijevoj strani. Na ulazu u kazneni prostor sapleo ga je Toloi i sudac Danny Makkelie je bez oklijevanja dosudio kazneni udarac. VAR je presudio da je njegova odluka ispravna, a povratnik u Realovu momčad kapetan Sergio Ramos bio je precizan izvođač za 2-0.

Atalanta je prvu veliku priliku u drugom dijelu imala u 67. minuti. Odlično je loptu primio na rubu kaznenog prostora Zapata, tukao iz okreta, ali je Thibaut Courtois nogom obranio udarac.

U kontranapadu su centimetri dijelili Real od trećeg, a Benzemu od drugog pogotka. Francuz je prvo s pet metara tukao glavom, a njegov udarac Sportiello obranio, da bi odbijenu loptu Benzema još jednom glavom poslao u vratnicu.

U 76. minuti ponovno je Zapata bio u prilici, ali je Courtois još jednom izašao kao pobjednik. Atalanta je zaslužila pogodak za sve prikazano, pogotovo u drugom poluvremenu, i došla je do njega u 83. minuti.

Luis Muriel je namjestio loptu za slobodan udarac na 25 metara, prebacio živi zid i pogodio gornji lijevi kut. Iako se izdužio, čak ni visoki Courtois nije uspio zaustaviti taj precizan i snažan udarac.

Veselje i nada momčadi iz Bergama kratko je trajala. Marco Asensio je u 82. minuti ušao u igru, a tri minute poslije upisao se u strijelce. Pola posla obavio je asistent Lucas Vazquez, a Asensio je s lijeve strane pogodio bliži kut pokraj Sportiella koji je možda mogao biti i bolje postavljen.

Utakmicu na stadionu Alfredo Di Stefano sudio je Nizozemac Danny Makkelie.

REAL MADRID – ATALANTA 3-1

Strijelci: 1-0 Benzema (34), 2-0 Ramos (60-11m), 2-1 Muriel (83), 3-1 Asensio (85)