Real- Roma 2:0 Modrić nadigrao tri Bosanca -video

•
  •
  •
  •

Real Madrid i Wolfsburg prvi su četvrtfinalisti Lige prvaka. Kraljevski klub je i u uzvratu pobijedio Romu s 2:0. Briljirao je Luka Modrić , a u prvoj momčadi Rome bila su čak tri Bosanca: Pjanić, Zukanović i Džeko.

Wolfsburg je protiv Genta ostvario i drugu pobjedu. Sastav iz Vučjeg grada u prvom ogledu u gostima slavio s 2:3, a danas s 1:0 golom Schurlea.

Real je sve riješio u periodu od četiri minute nastavka, Cristiano Ronaldo je u 64. minuti zabio nakon lijepog driblinga i centaršuta Vazqueza, a četiri minute kasnije Ronaldo je dodao do Jamesa Rodrigueza, a ovaj je kroz noge Szczesnyja poslao loptu u mrežu.real, roma

Prvu veliku šansu na utakmici imala je Roma, koja je hrabro krenula i u 14. minuti imala odličnu šansu, ali Edin Džeko je loše pucao iz idealne pozicije. Sedam minuta kasnije je iz daljine zaprijetio Modrić, a u 28. minuti Salah je nakon kontre propustio još jednu veliku prigodu za goste, a bio je sam pred Navasom.

Uslijedile su dvije prigode Reala, Ronaldo je bio opasan u 31. i 34. minuti, a poluvrijeme je završeno još jednom prilikom za goste, ali Salah je opet bio neprecizan.

Oba sastava imala su prilike i u nastavku, a Roma je najbolje imala preko Florenzija i Manolasa u 56. i 57. minuti.  U 61. minuti Vazquez je ušao umjesto Balea i samo tri minute kasnije je upravo zahvaljujući njegovoj sjajnoj akciji po boku Ronaldo doveo Real u vodstvo.

U završnici je bilo mirnije, a od 74. minute priliku je, praćen pljeskom publike, dobio legendarni Francesco Totti.

Luka Modrić igrao je u redovima Reala do 76. minute, i to odlično usprkos povratku nakon ozljede, a zamijenio ga je Jese. Mateo Kovačić ušao je u igru u 84. minuti umjesto Casemira.

Real je ovom pobjedom šestu sezonu uzastopno izborio plasman u četvrtfinale Lige prvaka, ali i prvi put nakon 29 godina izbacio neki talijanski klub iz Europe u dvije utakmice.

U posljednjih osam okršaja svih osam puta je – ispao. Četiri puta je ispadao od Juventusa (1996., 2003., 2005., 2015.), dva puta od Milana (1989. i 1990.), te po jednom od Torina (1992.) i Rome (2008.).

Posljednje slavlje Kraljevski klub je protiv nekog talijanskog kluba ostvario u sezoni 1987./1988. protiv Napolija.

U sudaru dva debitanta u nokaut fazi ovog natjecanja Wolfsburg je poveo pogotkom Andrea Schurrlea na asistenciju Juliana Draxlera, a rezultat, koji je savršeno odgovarao domaćinu nakon  pobjede 2:3 u gostima, ostao je nepromijenjen do kraja i omogućio njemačkom klubu prvi četvrtfinale Lige prvaka u povijesti kluba.

U prvom dijelu nije se igrao sjajan nogomet, u 18. minuti je priliku imao igrač Wolfsburga Guilavogui, a  pet minuta kasnije napadač Genta Simon je uputio udarac pod gredu, kojeg je čudesno obranio vratar Casteels.

U srijedu, 9. ožujka se sastaju Zenit – Benfica (0:1), te Chelsea – PSG (1:2), a preostale četiri utakmice osmine finala idućeg tjedna. U utorak, 15. ožujka igrat će Atletico Madrid – PSV Eindhoven (0:0), te Manchester City – Dynamo Kijev (3:1), a dan kasnije Barcelona – Arsenal (2:0) i Bayern – Juventus (2:2).