Je li Rijeka suspendirala dječaka koji je slavio gol Hajduka!? Oni tvrde da nisu!

•

Nakon važne pobjede Hajduka u Rijeci od 3:2 veliku je pažnju izazvala i snimka na kojoj se vidi kako sakupljač lopti slavi pogodak Mlakara.

U derbiju 16. kola Hajduk je 3:2 pobijedio Rijeku, a dvostruki strijelac za Hajduk bio je Marko Livaja, koji je zabijao u 45. i 82. minuti. U 54. je za Rijeku pogodio Josip Drmić, a za 2:1 je za Rijeku s bijele točke zabio Murić.

Gol za pobjedu Hajduka, nakon što je Livaja izjednačio, zabio je Mlakar u 98. minuti.

Gol Hajduka proslavio je i 10-godišnji dječak koji je skupljao lopte na Rujevici. Nalazio se iza gola na koji je Mlakar postigao odlučujući pogodak te ga vrlo sretno proslavio.

Dalmatinski portal je objavio da dječaku Rijeci zbog toga rade probleme. “Klub ga je suspendirao na deset dana, a obitelj proživljava brojne neugodnosti i prijetnje. Dječak je 2010. godište i reagirao je spontano, ne sluteći kakve bi sve skupa razmjere moglo poprimiti”, objavili su.

Slavlje dječaka počinje na 6:50

Rijeka se oglasila i sve demantirala.

“HNK Rijeka ovim putem demantira sramotne natpise na Dalmatinskom portalu koji je na svojim stranicama u članku “RIJEČKA SRAMOTA SE NASTAVLJA: Suspendirali dječaka, obitelj doživljava prijetnje” iznio tvrdnje vezane uz HNK Rijeka koje nije potkrijepio niti jednim dokazom u navedenom tekstu.

Klub će ispitati koji su mogući pravni koraci u ovom slučaju, te će cijeli slučaj prijaviti Pravobraniteljici za djecu Republike Hrvatske.”

No, naše informacije, neslužbene, ali iz prve ruke, govore da je Rijeka kaznila 11-godišnjeg dječaka, da mu je zabranila dolaziti na treninge te da je isključen iz momčadi za zadnju utakmicu pionira Rijeke.

Vjerojatno su iz uprave Rijeke, po objavi informacije kako su se sramotno ponijeli prema 11-godišnjem dječaku, promijenili ploču pa sad pokušavaju sanirati štetu.

M. M. /Foto: screenshot