Sjajni Čilić i odlični Mektić preokrenuli 0:2, Marin sutra za pobjedu

•
  •
  •
  •

Hrvatska u susretu Davisova kupa Bogoti vodi s 2:1! Veliki proekret u susretu parova u režiji Marina Čilića i Nikole Mektića

Naš je dvojac u subotnjem dvoboju protiv Kolumbijaca Juana Sebastiana Cabala i Alejandra Falle gubio s 2:0 u setovima, no ipak našao put do velike pobjede i drugog boda za našu reprezentaciju – 5:7, 6:7(5), 6:4, 6:2, 6:4.

Odlučujući trenutak dvoboja zbio se u devetom gmeu petog seta kad Cabal gubi svoj početni udaracs, Marin je sljedeći gem sigurno odservirao za pobjedu Hrvatske kojoj do ukupnog trijumfa u Bogoti nedostaje još jedan bod.

[PETI SET] Na početku petog seta, rezultat je 1:1. Oba para sigurna su na servisu. Kolumbija vodi 3:2. Imali su naši prilike u sedmom gemu, ali Kolumbijci i dalje drže svoj servis – 4:3. BREAK! Čilić će servirati za meč!

[ČETVRTI SET] S dvije break lopte bio je suočen Marin Čilić u drugom gemu, ali spašava to Marin sjajnim servisima i postavlja rezultat na 1:1. Oduzela je hrvatska kombinacija servis Falli i povela 2:1! Novi break za našu reprezentaciju koja je povećala vodstvo na 4:1. Završio je Mektić posao na servisu (6:2) i igrat će se odlučujući peti set.

[TREĆI SET] Hrvatska kombinacija napravila je break i vodi 2:1. Drže naši reprezentativci vodstvo i vode 4:3. Uzeli su Čilić i Mektić set sa 6:4 i smanjili zaostatak.

[DRUGI SET] Sjajno su naši tenisači ušli u drugi set. Ali Kolumbijci u trećem gemu vraćaju izgubljeni servis usprkos tome što je Mektić imao 30:0 na svojem početnom udarcu. Falla je imao problema u osmom gemu, ali izjednačuje kolumbijski par na 4:4. Iako su oba tima imala prilike kod servisa protivnika, ide se u tie-break. Bili su naši uvijek u zaostatku u tie-breaku, vraćali smo se, ali u konačnici Kolumbijci uzimaju set i dolaze do velikh 2:0 u setovima.

[PRVI SET] Kolumbijci su bolje krenuli u meč, poveli su 2:0. Drže Cabal i Falla prednost. Rezultat je 3:2. Vratili smo se u set, nakon vrhunskog voleja Nikole Mektića. Nažalost, pao je Mektić u 11 gemu prvog seta i Kolumbijci su izborili servis za set što su i iskoristili (7:5).

Nadamo se da će ga donijeti upravo naš prvi tenisačMarin Čilić koji se u četvrtom dvoboju sastaje protiv najboljeg Kolumbijca Santiaga Giralda. Vjerujemo da ni umor današnjih pet setova neće ostaviti traga na našem najboljem tenisaču.

Navijači! U bilo kojem kutku svijeta uvijek nađe nekolicina Hrvata bučeni u kockice i hrvatske zastve, Ovaj put u dalekoj Bogoti za Hrvatsku su navijali Brođani.

Megy M. /foto:hts, Screenshot hrt