Sramotan tekst bivšeg kapetana Hajduka: “Kmečimo opet, naravno da kmečimo!”

•
  •
  •
  •

Istra je šokantnim pogotkom Matea Lisice iz 101. minute pobijedila Hajduk 1:0 na Poljudu u sedmom kolu  HNL-a. Bio je to prvi poraz splitskog kluba u novoj sezoni, koji sada s 15 bodova iz šest utakmica predvodi ljestvicu hrvatskog prvenstva.

Hajduk bio nadmoćan, imao pet stopostonih prilika i postigao dva gola iz krasnih akcija, ali su poništeni nakon VAR intevencije, oba zbog minimalnog zakleđa.  Kazna je stigla u 101. minuti

Nekadašnji kapetan Hajduka Hrvoje Vejić (46), branič s pet nastupa za reprezentaciju, u tekstu za Dalmatinski portal komentirao je Igora Pajača, glavnog suca utakmice Hajduk – Istra. Tvrdi da je Pajač sudio kako su mu naputak dali oni iznad njega.

“Iz prvog poluvremena najzanimljiviji detalj mi je bila ruka u 11. minuti. Znači, igrač Hajduka centrira, majstor rukom brani kao Vrsaljko u najboljim danima, i šta? Nije ruka, naravno, kako bi i bila.

Pajač radi neku gestu kojom objašnjava zašto nije ruka, ali bojim se da ni on sam sebe ne razumije u tom trenu. Ali nakon dvadesetak minuta u napadu lopta pogađa igrača Hajduka i šta – svira se igranje rukom, naravno.

E sad, dragi suci, može li itko objasniti šta je kažnjivo igranje rukom, a šta nije?

Igor Pajač ne može i ne treba, on je danas odsudio kako su mu naputak dali oni iznad njega. Nećemo se vaditi na suđenje, nismo izgubili radi toga, ali sinoć su igrači Istre doslovno mogli i jesu, izbiti igrače Hajduka bez ikakve sankcije.

Možda vas to čudi, mene ne, jer su ljudi koji su mene krali danas na najvišim pozicijama u sudačkoj organizaciji. Najbitnije je imati dobre edukatore. Kmečimo opet, naravno da kmečimo, prvi ja, jer ne mogu zaboraviti kakve sam besramne krađe doživio. Imam PTSP od toga, oprostite”, napisao je Vejić čiji cijeli tekst možete pročitati ovdje.

S Vejićem se jedino slažemo da Krovinovića sinoć nije trebalo vaditi iz igre jer je, unatoč velikom promašju u 3. minuti, bio najbolji na terenu, a stavovi o suđenju su doista sramotni.