Talijani osigurali Euro pobjedom kod Prosinečkog, Norveška rutinski dobila Maltu

•

ITALIJA je osigurala Europsko prvenstvo kolo prije kraja kvalifikacija pobjedom 3:1 u Azerbajdžanu!

U drugoj utakmici skupine naše skupine Norveška je rutinski pobijedila Maltu te se približila izravnom odlasku na EURO. Domaćin je prvo zabio u 19., a strijelac je bio Tettey, dok je drugi gol pao u nastavku preko Soderlunda (52).

Talijani su u Azerbajdžanu su poveli u 11. minuti preko Edera i kontrolirali situaciju na terenu sve do 31. kada je nakon pogrešaka talijanske obrane Azerbajdžan stigao do izjednačenja preko Nazarova.

Ipak, do odmora su Talijani stigli do nove prednosti, jer je u 43. pogodio El Sharaaway. Tri boda vrijedna EURA potvrdio je u 65. Darmian.

Nakon Islanda, Češke, Španjolske, Engleske, Švicarske, Sjeverne Irske, Austrije i Portugala, plasman na EURO su osigurali Talijani.

Bio je to prvi poraz Azerbajdžana u kvalifikacijama nakon što ga je preuzeo hrvatski trener. U prethodna četiri susreta Prosinečki s Azerbajdžanom ima tri remija i jednu pobjedu.