•
  •
  •
  •

Union Berlin je u uzvratu šesnaestine finala ugostio Ajax i već u prvom dijelu poveo s 2:0. Domaćin je do vodstva stigao u 20. minuti kada je penal, koji je dosuđen zbog igranja rukom, u gol pretvorio Knoche.

U 43. minuti Ajax je zabio za izjednačenje, ali gol Mohammeda Kudusa je poništen zbog zaleđa, a onda je, samo minutu kasnije, na scenu stupio hrvatski reprezentativac Josip Juranović i povećao vodstvo Uniona.

Lopta se odbijala oko šesnaesterca Ajaxa, a onda došla do Juranovića koji je opalio iskosa malo izvan šesnaesterca. Golman Ajaxa ju je imao na ruci, ali ona se preko njegove ruke ipak odbila u gol za veliko vodstvo Nijemaca.

U 47. minuti Kudus je zabio za 2:1, no onda je ponovno na scenu stupio Juranović. Hrvatski reprezentativac je sjajnom loptom iz kornera pronašao Doekhija koji glavom zabija za 3:1. Juranoviću je to treća asistencija u petom nastupu za berlinski klub.

JURANOVIĆEV GOL POGLEDAJTE OVDJE.

Ajax je na samom kraju utakmice, u 97. minuti, ostao i bez Alvareza koji je dobio drugi žuti, odnosno isključujući crveni karton. Rezultat se do kraja nije mijenjao pa je Union prošao u osminu finala.

JURANOVIĆEVU ASISTENCIJU POGLEDAJTE OVDJE.

Union Berlin se nalazi na trećem mjestu Bundeslige, s istim brojem bodova kao i vodeći Bayern i drugoplasirana Borussia Dortmund, a da u prošlom kolu nisu kiksali doma protiv zadnjeplasirang Schalkea 04  (0:0) bili bi vodeći s dva boda ispred njemačkih velikana.

D.M. /Foto: pmedia