•
  •
  •
  •

Predsjednik Ankaragücüa Faruk Koca nokautirao je suca Halila Umuta Melera nakon utakmice turske prve lige protiv Rizespora (1-1) i oborio ga na tlo, a onda su ga još dvojica udarala nogama.

Svakakve scene vidjeli s turskih nogometnih terena, no ono što se dogodilo u Ankari na utakmici Ankaragücüa i Rizespora nadilazi sve dosad viđeno. Glavni sudac Halil Umut Meler pretučen je nekoliko sekundi nakon što je odsvirao kraj utakmice!

Bila je to utakmica 15. kola turske Super lige, dvoboj dviju momčadi sa sredine ljestvice koji je završen izjednačujućim golom Rizespora u 97. minuti.

Svega je bilo i za vrijeme utakmice, sudac je isključio dvojicu igrača, po jednog sa svake strane, a kulminiralo je nakon što je u sedmoj minuti nadoknade napadač gostiju Adolfo Gaich zabio za izjednačenje. Ubrzo je sudac Meler odsvirao kraj, a onda je počelo batinanje.

Kamere su snimile kako su ga u nastavku još dvojica udarila nogom u glavu dok je ležao na podu i pokušavao se zaštititi. Nastala je velika gužva, morala je intervenirati i policija koja je suca ispratila s terena.

Prošao je s velikom oteklinom ispod lijevog oka, a turski mediji prenose i kako je prijavio Kocu za fizički napad.

Na utakmici je sudjelovao i Nihad Mujakić, bivši igrač Hajduka koji igra za Ankaragucu. U Hajduk je stigao početkom 2020. godine, a otišao je na ljeto 2021. godine.

O svemu se oglasio i turski predsjednik Recep Erdogan. „Osuđujem napad na suca nogometne utakmice i nikada nećemo dopustiti da se nasilje umiješa u turski sport“, poručio je Erdogan.

Napadnuti sudac trenutačno se nalazi na bolničkom liječenju, a povodom ovih izgreda dosad su, navode turski mediji, uhićene tri osobe među kojima i predsjednik nogometnog kluba Ankaragucu. Izgledno je da predsjedniku kluba iz glavnoga grada prijeti duže, a možda i doživotno izbivanje iz nogometa

D.M. /Foto: Twitter