VIDEO Fešta na Nou Campu: Festival golova Bercelone i Arsenala

•
  •
  •
  •

NOGOMETAŠI Barcelone na Nou Campu pobijedili su Arsenal s 3:1 i potvrdili plasman u u četvrtfinale Lige prvaka.

Katalonska momčad je, nakon trijumfa 2:0 u Londonu, večeras slavila golovima Neymara u 18, Luisa Suareza u 65. i Lionela Messija u 88 minuti, dok je jedini pogodak za londonsku ekipu postigao Mohamed Elneny u 50. minuti. Hrvatski reprezentativac u dresu Barcelone Ivan Rakitić igrao je, i to vrlo dobro, do 76. minute.

Barcelona je tako nastavila niz od 38 uzastopnih utakmica bez poraza u svim natjecanjima, od čega je upisala 32 pobjede, dok je Arsenal na Nou Campu pokazao daleko bolju igru nego u prvoj utakmici u Londonu. U 18. minuti Neymar je iskoristio dodavanje Suareza i s desetak metara postigao vodeći pogodak. Arsenal je ozbiljnije zaprijetio tek u 40. minuti kada Čileanac Sanchez ne koristi sjajnu priliku.

No, na početku drugog dijela engleska momčad izjednačava – Sanchez je povratnom loptom pronašao Egipćanina Elnenya, koji zakucava loptu pod gredu.

U 65. minuti dogodio se najljepši trenutak utakmice – Dani Alves je s desne strane ubacio, a Suarez u letu,nipperovski, zahvatio loptu i pogodio sam gornji kut vrata Arsenala. Samo dvije minute kasnije Wellbeckpogađa gredu, a u 80. minuti Giroudov udarac je zaustavio Ter Stegen. U 88. minuti Messi iz gužve lobom postavlja konačnih 3:1.

BARCELONA – ARSENAL 3:1

Strijelci: 1-0 Neymar (18) , 1-1 Elneny (51), 2-1 Suarez (65) , 3-1 Messi (88)
Pred 80.000 gledatelja na stadionu Nou Camp sudio je Rus Sergej Kasajev.
BARCELONA: Ter Stegen – Alves, Mascherano, Mathieu, Alba – Rakitić, Busquets (Arda Turan, 76), Iniesta (Roberto, 72) – Messi, Suarez, Neymar.
ARSENAL: Ospina – Bellerin, Koscielny  Gabriel, Monreal – Elneny, Flamini (Coquelin,45) – Iwobi (Giroud, 73), Özil, Sanchez – Welbeck (Wallcott, 73).